Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

1. ender

ender Yeni Üye

Yeşil kahve normal kahve çekirdeklerinin kavrulmamış halidir. Önceden pek bilinmeyen bu kahve şimdiki zamanlarda aktarlarda olmazsa olmaz olarak raflarda yer almaktadır. İlk çıktığı sıralar 20- 25 TL gibi bir ücret karşılığı satılan bu kahve şimdilerde 10 TL'ye düşmüştür (Daha bir hafta önce 10 TL'ye kendim aldım). Antioksidan bakımından zengin olan bu kahve siyah kahveye oranla zayıflama konusunda da yardımcınız olmaktadır. Kavrulmadığı için içeriğinde klorojenik asit barındıran bu kahve bu asit sayesinde yağlarınızı eritmede fayda sağlayıcı özellik göstermektedir.
    yesil_kahve_icilir_mi.jpg
    Yeşil kahve nasıl hazırlanır?

Yeşil kahvenin üzerinde nasıl hazırlandığı yazıyor ama ben size bu yazımda aktarımın bana anlattığı yeşil kahve hazırlanışını yazacağım.

1 fincan kahve için 1 tatlı kaşığı yeşil kahve, 1 kahve fincanı su, 1 tatlı kaşığı zencefil ve yarım limon suyu ilave ederek Türk kahvesi pişirdiğimiz gibi pişiriyoruz. Bu kahvey, yemeklerden yarım saat önce tüketebilirsiniz. Aktarım bana sabah akşam tüketildiğini ama dilersen sadece sabahları ya da akşamları yemekten yarım saat kadar öncede tüketebilirsin dedi. Kendisi 7 kilo vermiş umarım benimde zayıflamama yardımcı olur. Tabii bu kahveyi, tüketirken normal diyetinize ve egzersizlerinize de devam etmelisiniz.

Yeşil kahve alanlar bilir üzerindeki tarifte 1 fincan su içine bir tatlı kaşığı yeşil kahve ekleyin. Dilerseniz tatlandırmak amacı ile tarçın ilave edebilirsiniz yazıyor.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş