Yerli malı haftası hakkında bilgi 2012

Konu, 'Önemli Günler' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

1. d

dilek öğretmen Yeni Üye

2012 yerli malı haftası hakkında bilgi,
    yerli malı haftası hakkında kısa bilgi
    yerli malı haftası ile ilgili bilgi

yerli malı haftası nedir ne zaman kutlanır

Yerli Malı Haftası yurdumuzda 12 aralık -18 Aralık tarihleri arasında tüm okullarda özel bir hafta olarak kutlanır.Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası hakkında bilgi

Yerli malı haftası amacı tüketimin artmasıdır. Yerli malı haftası süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemi anlatılır. İnsanların parasını, malını eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve kullanmasına tutumlu olmak denir.

Yerli malı haftasında Okullarda yapıllan etkinliklerle gençleri yerli malına teşvik eder 2. Dünya Savaşı sonrası oluşan ekonomik darboğazın ardından yabancı ülkelere para akışının önünün kesilmesi ve toplumsal tutum bilincinin oluşması amaçlanmıştır.
    Bu amaçla zamanın başbakanı İsmet İnönü 12 Aralık 1929 yılında yaptığı konuşma ile yerli malı kullanmanın ve tutumlu olmanın öneminden bahsetti. 1946 yılından itibaren Yerli Malı Haftası olarak kutlanmaktadır.
    1983 yılında adı Tutum, yatırım ve Türk malları haftası olarak değiştirilmiştir.

Yerli malı haftası tüm Okullarda 12 – 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgi verilir. Şiirler okunur, konuşmalar yapılır, skeçler ve oyunlar oynanır.

2. a

açelya Yeni Üye

Yerli malı haftası 12-18 Aralıkta yurdumuzda kutlanmaktadır

3. l

leyla kızan Misafir

sosyeteyim gardas yerli malını ne yapayım.

4. M

Misafir Misafir

:Dsağol güzel olmuş:D

5. E

Elif Dilara Yeni Üye

yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı

6. M

Misafir Misafir

selam:cool::cool::eek::eek: 2013 etkinlikleri var mı

7. Murat

Murat Yönetici

Yerli malı haftasının en güzel yanı özümüze döndüğümüzü görmektir.

8. a

angel Yeni Üye

yerli malı ürünler tüketmek ülkemize de çok faydalı

9. M

Misafir Misafir

Merhaba kardaşlar nabız veriiniz

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş