Yeni doğan kediye nasıl bakılır

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Bu aralar dolaşırken bolca yavru kediye rastlıyorum. Bunun üzerinede bu yazıyı yazalım istedim. Yavru kedilerin bakımları çok kolaydır yeterki yardım edelim ve onları hayata tutunduralım.

Yenidoğan kedilerin gözleri birbirine yapışık ise ılık çaylı bir pamuk yardımıyla o böyleyi bastırmadan silerek temizleyebilirsiniz. Genelde sokakta doğan yavru kedilerin gözlerinde iltihap oluşur. Bu iltihapı temizlemek için teramicyn isimli kremi kullanabilirsiniz.

Yavru kediler bir süre tuvalet yapmazlar. Tuvaletlerini yapamayan yavru kedilerin popolarına zeytinyağlı pamuk ile hafifce masaj yapın. Eğer bunun yardımı olmaz ise bir şırınga içerisine zeytin yağı çekerek popolarından çok az enjekte edin. Bu sayede tuvaletlerini yapmalarına yardımcı olmuş olacaksınız.

Kendi başlarına yemek yiyemeyen yavru kedilere kedi biberonu yada şırınga yardımıyla ıslak mama yedirin.

yenidogan-kedi-nasil-beslenir.jpg

2. Murat

Murat Yönetici

Annelerinin terk ettiği kedilere bakmak ne kadar ulvi bir görev. Tebrik ederim yüreğinde sevgi taşıyanları.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Tatliliga bak :) Yeni dogan kediler gercekten cok masum görunuyorlar ve belli bir seviyede buyuyene kadar dikkatli olmak gerekiyor cidden.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş