Yeni Asgari Ücreti Temmuz 2011

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında black tarafından paylaşıldı.

1. b

black Yeni Üye

Temmuz 2011 Asgari Ücret ne kadar arttı
    2011 Asgari ücret miktarı yeni rakamı ne kadar?

Düzenlemeyle yılın ilk yarısında 16 yaşından büyükler için yüzde 4.7 artırılan asgari ücrete, yılın ikinci yarısı için yüzde 5.1 zam yapılacak.
    Buna göre, halen 16 yaşından büyük bekar bir işçi için brüt 796.50, net 629.96 lira olan asgari ücret, yüzde 5.1'lik zamla brüt 837, net 658.95 liraya yükselecek.

16 yaşından küçük işçiler için geçerli olan asgari ücret ise gelecek aydan itibaren 25.77 lira artırılacak.

Halen 16 yaşından küçükler için brüt 679.50, net 546.20 lira olan asgari ücret, bu artışla brüt 715.50, net 571.97 lira olacak.

2. A

Abdullah Yeni Üye

Eğer İstanbul gibi yerde yaşayanlar var ise onlara Allah yardım etsin....

3. Murat

Murat Yönetici

Herkezde istanbulda yaşamasın canım.. Bende bunu anlamıyorum lüks yaşam ugruna gidiyorlar sonra açım diyorlar. Köyde kasabada 1.000 lira para büyük para. İlla büyükşehir kültürüne entegre olmak istiyorsanız o halde büyük düşünün büyük çalışın ona göre para kazanın. Askeri ücret konusuna gelince 1.500 TL uygun bir fiyat olacaktır. Ancak bu rakamıda haketmek ve toplum olarak çok çalışmak gerekli.

4. i

irem Yeni Üye

Asgari ücret alıp büyük şehirlerde yaşayan insanlar tabiki geçinemez heleki birde bir kaç çocuk varsa bu adam yada kadın kiramı verecek yoksa coluguna cocuguna gıda giyim okul gibi masraflarınımı karsılıcak daha yol parası olayını bile hesaba katmıyorum

5. A

Abdullah Yeni Üye

Eğer İstanbul gibi yerde yaşayanlar var ise onlara Allah yardım etsin çok zor ....

6. r

rambo Misafir

senin tuzun kuru galiba hiç köyde yaşamayan insan nasıl yaşasın birde köyde ev bark yoksa

7. M

Misafir Misafir

Şu askeri ücretler 2012 de 1000 tl olsa ne sevinirim ne dua ederim.

8. r

rodali Yeni Üye

Ülkemiz de kişi başına gelir standartın üstünde bir gelişme gösterdi ama 2000 TL maaş alan memura yapılan zam ile asgari ücret alan adama yapılan zam dengesizliği var ortada

9. M

Misafir Misafir

Aslında şöyle bir haber gelse Yeni Asgari Ücreti Eylül- Ekim 2011'de 2000 tl oldu :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş