Yengeç Burcu İle Uyumlu Burçlar Nelerdir

Konu, 'Yengeç' kısmında Rüya tarafından paylaşıldı.

 1. Rüya

  Rüya Yeni Üye

  Yengeç burcu erkeği hangi burçlarla anlaşır
  Yengeç burcunun anlaştığı burçlar nelerdir
  Yengeç Burcu Aşk Uyum Tablosu

  [​IMG]

  Yengeç Koç
  Yengeç, ateşli ve heyecanlı sözleriyle bir anda onu saracak olan Koç insanını başlangıçta her şeyi ile beğenecektir. Hem Koç en az onun kadar ateşli ve duyguludur. Ancak Yengeç, bu duruma kanarak denetimi elden bırakmamalıdır. Çünkü Koç un hayat görüşü, Yengeç inkinden çok farklıdır. Başlangıçta Koç, Yengeç i kıskanacak her şeyini kısıtlamaya kalkacaktır. Fakat daha sonra ondan uzaklaşarak, türlü bahaneler uyduracaktır. Yengeç i kırmak istemiyordur, fakat duygularındaki eksilmeler yüzünden aşkını sorgulamaktadır. Enerjik yapısının Yengeç in haline uymayacağını düşünerek, kendi içinde bu ilişkiyi bitirme kararı almıştır.

  Yengeç Boğa
  Boğa kişisinin, tam da Yengeç in aradığı kişi olduğunu söyleyebiliriz. Yüreği onun gibi sevgi doludur. O da güzel bir evi ve istediği gibi bir ailesi olmasını ister. Çocuklara düşkündür. Yaşamda maddi güven beklentisi içindedir. Fakat bir Boğa, Yengeç kadar romantik değildir. Yengeç in beklediği güzel sözleri söylemeyebilir. O zaman aralarında istenemeyen bazı tartışmalar çıkabilir. Fakat bu evlilik, uzun vadeli ve ömür boyu sürecek evliliklerden biridir.

  Yengeç İkizler
  İkizler güzel konuşması ile dikkat çeken biridir. Yengeç in beklediği güzel cümleleri bir çırpıda ona sunacak ve mantıklı konuşmalarıyla aklını alacaktır. Fakat Yengeç, ısrarcı yapısını aşkta da gösterirse çabuk kırılır. Oysa İkizler, nazik ve kibar biridir. Tek suçu konuşmalarının akılcı ve mantıklı olmasıdır. Yengeç in beklediği ve istediği yorumları yapamayabilir. Ayrıca aşkı çok çabuk tüketen bir yapısı vardır. Yengeç te istediği ilginçliklerin bittiğini hissederse, uzaklaşmak isteyecektir. Gözyaşları ve duygusal konuşmalarla onu geriye döndürmek ise nerdeyse imkânsızdır.

  Yengeç Yengeç
  İşte birbirini anlayan aynı tipte iki insandır. Üstelik ilk bakışta aşk bu olsa gerek dedirten şekilde birbirlerine çekildiklerini hissederler. Sevgi, yuva, maddi güven her ikisinde de fazlasıyla vardır. Bu evlilik tam anlamıyla mutlu bir sonuca gider. Yaşam boyunca sürecek bir aşkın onları beklediğini bilmek, ikisi için de güven vericidir. Ancak iki tarafın da aynı özelliklere sahip olması, olumsuz yönlerin de aynı olacağını gösterir. İnatçı ve karamsar günlerde birbirlerine anlayış göstermeli ve tartışmalardan kaçınmalıdırlar. Her anlamda uzun ömürlü ve masallara layık bir evlilik olacaktır. Çocukları seven bir anne ve baba olarak örnek teşkil ederler.

  Yengeç Aslan
  Yengeç, Aslan kişisinin ilk görüşte ilgisini çekebilir. Çünkü o, ilgi ve sevgiden hoşlanan biridir ve bu özellik Yengeç te fazlasıyla vardır. Aslan kişisi ilk bakışta Yengeç için çok cazip gelecektir. Fakat daha sonra Yengeç in duygusal yönleri açığa çıkacak ve sınırlandırılmayı sevmeyen bir Aslan la birlikte yaşamak zorlaşacaktır. O, hesap vermekten hoşlanmaz ve daima birlikte olmaktan hoşlanacağı arkadaş çevreleri vardır. Eğer her şeye rağmen büyük bir aşk varsa tüm bunlara değer bir evlilik ortaya çıkacaktır. Çünkü kaliteli bir insan olan Aslan, Yengeç e her zaman değer verecek, üstüne düşecek ve saygılı davranacaktır. Böylesine güzel bir evlilik her şeye değecektir.

  Yengeç Başak
  Yengeç ve Başak ın anlaşması oldukça çaba gerektirecektir. Başak, Yengeç kadar duygulu ve romantik değildir. Düşüncelerini açıkça söylemekten çekinmez. Yengeç i üzeceğini aklına bile getirmez. Duyguları onun kadar derin değildir. Baş başa duygusal konuşmalar yapmaları mümkün değildir. Eğer karşılıklı olarak birbirlerine saygı göstermeyi başarabilirlerse ömür boyu sürecek bir evlilik sürdürebilirler.

  Yengeç Terazi
  Terazi insanı nazik, sevimli, zarif, hoş, çekici ve sevgiye önem veren bir tiptir. Bir Terazi duygusal ve romantik olmasına rağmen, asla mantıksız bir şey yapmaz. Yengeç gibi yuvaya önem verir. Fakat sosyal yaşantısı olmayan bir hayat düşünemez. Aşka değer verse de arkadaşları ile görüşecek ve beraberlikleri sürecektir. Onlara en az ailesi kadar zaman ayıracaktır. Her ikisinin de pek çok ortak noktası vardır. Yıllar geçtikçe paylaşımları artacak ve birbirlerinin parçası haline gelecektirler.

  Yengeç Akrep
  İşte Zodyak ın mükemmel çiftlerindendir. Duygusal, hassas, ateşli, kıskanç, kuşkucu iki kişi bir araya gelirse neler yaşanmaz ki? Akrep maddeye değer verir ve kendisi gibi tutumlu olduğu için Yengeç i takdir eder. Birlikte birikime önem verdikleri için yaşlılık yıllarını güven içinde geçirirler. Fakat Akrep in kuşkucu ve sahiplenici yapısı her konuda kendisini gösterebilir. Yengeç in inatçı ve alıngan yönleri yüzünden evliliklerinde zamanla sürtüşmeler yaşanacaktır. Yine de zaman içinde birlikte çok şeyi aşacak ve olgunlaşacaklardır.

  Yengeç Yay
  Yay ın özgürlükçü ve başına buyruk yapısı Yengeç in ilgisini çekecektir. O, Yengeç in belki de her zaman yapmak isteyip, bir türlü cesaret edemediği özelliklere sahiptir. Marjinaldir, uçuktur, zekidir, en önemlisi herkesten farklı bir rengi vardır. Yay ın, Yengeç le örtüşecek fazla bir şeyi yoktur. Yay, günü gününe yaşayan kişiliğiyle Yengeç için ancak çok iyi bir dost olabilir.

  Yengeç Oğlak
  Yengeç ve Oğlak zıt burçlardır. Birbirlerinin diğer yarısına sahiptirler. Oğlak da Yengeç gibi inatçı ve kuşkucudur. Yengeç kadar duygulu değildir. Bazen sözleri acımasız ve eleştirici olabilir. Çünkü her şeye karşı içsel bir güvensizliği vardır. Alışkanlıkları sever ve Yengeç in alışkanlıklarına tepki gösterebilir. Yengeç in sabırlı ve sevecen yönleri onu ikna edecektir. Birbirlerini tanıdıktan sonra mükemmel bir evlilik olacaktır. Asla bitmeyecek bir evliliktir bu. Sıra dışı bir sorundan dolayı ayrılık olursa yaşamları boyunca birbirlerini unutmayacaklardır.

  Yengeç Kova
  Bir Yengeç in bir Kova ile anlaşması son derece zor ve imkânsız gibi bir şeydir. Kova insanının apayrı bir havası vardır. Farklı ve ilginç arkadaşlarıyla mutludur. Kısıtlanmaya ve sınırlandırılmaya gelemez. Duyguludur fakat eşinin üstüne düşmez ve ne düşündüğünü merak etmez. Şayet Yengeç onu sıkar ve sürekli tartışma yaratırsa, ondan uzaklaşmak için hiçbir fırsatı kaçırmaz. Yengeç, böyle birini elinde tutmak istiyorsa, akıllı davranmalı ve onun ilgilendiği konular hakkında bilgi sahibi olmalıdır. İsterlerse başarılı bir evlilik olacaktır.

  Yengeç Balık
  İşte uygun bir çift karşınızda duruyor. Duygulu hassas ve alıngan iki kişi bir araya gelirse neler olur? Duygusal ve ateşli konuşmalarla birbirlerini mutlu ederler ve birbirlerinin ayaklarını yerden keserler. Balık, maddeden uzak bir kişidir ve bu konuda tüm sorumluluğu Yengeç e bırakır. Hassas ve duyarlı yapısı kırılmaya müsaittir; fakat Yengeç zaten ona özenli ve duyarlı yaklaştığı için, bu evlilik kolay yara almaz. Hatta uzun yıllar herkesin gıpta ile seyrettiği bir çift olacaklarından emin olabilirsiniz. Arkadaşlarını ve dostlarını evlerinde ağırlamaktan zevk alacakları güzel bir yuvaları olur. Evlerini istedikleri gibi dekore ederek huzurlu yaşarlar.

  Yengeç Burcunun Aşk Uyum Tablosu

  YENGEÇ-KOÇ: Zorlayıcı bir ilişki
  YENGEÇ-BOĞA: Son derece kazançlı bir ilişki
  YENGEÇ-İKİZLER: Pek akıllıca değil
  YENGEÇ-YENGEÇ: Duygusal bir aşk
  YENGEÇ-ASLAN: Her halükarda olabilir
  YENGEÇ-BAŞAK: Güçlü ve kararlı bir ilişki
  YENGEÇ-TERAZİ: İlginç bir aşk macerası
  YENGEÇ-AKREP: Duygusal heyecanlar
  YENGEÇ-YAY: Gelişmesi zor bir ilişki
  YENGEÇ-OĞLAK: Heyecan verici gelişmelerle ilerleyen bir ilişki
  YENGEÇ-KOVA: Olabilecek gibi görünmüyor
  YENGEÇ-BALIK: Romantik bir aşk
   

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

 1. en duygusal burç hangisidir

  ,
 2. yengeç burcuna en uyumlu burç hangisi

  ,
 3. karşıt burçlar hangileridir