Yeme Bağımlılığının Belirtileri

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

1. elnur

elnur Yeni Üye

cok-yemek-yemenin-nedenleri.jpg

Şişmanlığın ve bir çok hastalığın belirtisi olarak bilinen yeme bağımlılığı birçok kişinin yabancı olduğu bir terimdir. Ama insanların sağlıklarını tehdit etmektedir. Peki yeme bağımlısı olup olmadığınız nasıl anlaşılır?

*Tok olmanıza rağmen yeme krizlerine girmeniz belirtilerin en önemlileri arasında yer almaktadır. Yemeği yeni yiyip sofradan kalkmanıza rağmen canınız hala bir şeyler yemek istiyorsa ve bu durum her gün tekrar etmeye başladıysa işte o zaman bu durumda bir anormallik var demektir.

*Tasarladığınızdan fazla yemek: Bir dilim pastadan zarar gelmez, 1 dilim çikolata yesem ne olur ki mantığı ile yaklaşıp bir dilim pastayı bir pastaya dönüştürme mantığı yeme bağımlısı olduğunuzun işaretidir.

*Doyduğunuzu hissetseniz dahi yemeye devam ediyorsanız mideniz gerilmeye başladıysa yeme bağımlısı olmaya başladınız demektir.

*Yedikten sonra suçluluk duyuyorsanız ve kısa bir süre sonra yemeye devam ediyorsanız kesinlikte yeme bağımlısısınız.

*Diyettesiniz ve yemek yemek için bahaneler üretmeye mi başladınız? O halde ya yiyeceksiniz ya da yemediğiniz taktirde nasıl zayıflayacağınızı hayal edeceksiniz. Eğer birinci şıkkı tercih edersiniz tam bir yeme bağımlısısınız.

*Yeme bağımlısı iseniz kendinize yemek yeme durumunun önüne geçmek için koyduğunuz kurallara asla uymazsınız.

*Başkalarından saklanarak yemek yemeye devam edersiniz ya da abur cubur yemenin sağlıksız olduğunu bilseniz dahi yemeye devam edersiniz.

2. Murat

Murat Yönetici

15 gündür porsiyon azaltarak ekmeği bir dilime düşürdüm çokta rahatladım.

3. elnur

elnur Yeni Üye

ben de yavaş yavaş azaltmaya başladım

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş