Yaz Olimpiyatları Kaç Yılda Bir Yapılır

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

1. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Kış mevsimi geçerken dikkati çekti Olimpiyatlar yazın başlayacak.Yaz Olimpiyatlarının Kaç Yılda Bir Yapıldığı hakkında bilgi sahibi olan varmı acaba?

Google Kış olimpiyatları için güzel logo yapmış :)

Ekli Dosyalar:

2. b

berna Yeni Üye

Bu konuda resmi bilgi wikide var oradan alarak sizinle paylaşmak istiyorum.

Olimpiyat Oyunları, veya kısaca Olimpiyatlar[, dört yılda bir yapılan geniş kapsamlı bir spor organizasyonudur.
    Antik şekli Eski Yunan'da yapılan oyunlar Fransız soylusu Pierre de Frédy, Baron de Coubertin tarafından 19. yüzyıl'ın sonlarında modernize edilmiştir.

Olimpiyat Oyunları'nın yaz sporlarını içeren ve daha iyi bilineni olan Yaz Olimpiyatları, 1896'dan beri Dünya Savaşları istisnaları hariç her dört yılda bir yapılagelmiştir. Kış Oyunları ise 1924'te yapılmaya başlanmıştır ve 1994'ten beri Yaz Oyunlarının yapıldığı yıllardan iki sene sonra yapılmaktadır.

3. m

mervesnr Yeni Üye

Yaz olimpiyatları kış olimpiyatları ne fark eder biz yoksak. Başarı yoksa kim kaç sporcu ile katılmış ne degişir.

4. n

nesli Yeni Üye

Yaz olimpiyatlarına katılım bencede az, bu sadece yaz olimpiyatları için geçerli degil bir çok spor musakabasında ülkemizin az temsil edildigi kanaatini taşıyorum, bu durum beni çok üzüyor.

5. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Yaz olimpiyatlarını izlemek keyif veriyor.

6. c

canay Yeni Üye

Geçenlerde yaz olimpiyatları kaç senede bir olur diye sordu arkadaş sitemizi tavsite ettim, Olimpiyatlarda kaç dalda oyunlar var?

7. e

emine Yeni Üye

Bu arada Kış Olimpiyatlarında sporcumuzdan 5.cilik geldi.

Doha'da düzenlenen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda, Türkiye'nin madalya umudu Almitu Bekele bayanlar 3 bin metrede güçlü rakiplerine karşı iyi bir derece için mücedele verdi ama 5.'likte kaldı

Bekele, 12 atletin mücadele ettiği bayanlar 3 bin metre finalinde 8:53.78'lik derecesiyle 5. sırada yer aldı.

Yarışta 8:51.17'lik derecesiyle birinciliğe ulaşan Etiyopyalı Meseret Defar, altın madalyanın sahibi oldu. Yarışta 8:51.85'lik derecesiyle 2. olan Kenyalı Vivian Cheruiyot gümüş, 8:52.08'lik derecesiyle 3'üncülüğü elde eden Etiyopyalı Sentayehu Ejigu da bronz madalyanın sahibi oldu.

Defar, böylece Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda bayanlar 3 bin metrede 4. kez üst üste şampiyonluğa ulaşmanın sevincini yaşadı.

Bayanlar 3 bin metre finalinde sıralama ve dereceler şöyle:

1. Meseret Defar (Etiyopya) 8:51.17

2. Vivian Cheruiyot (Kenya) 8:51.85

3. Sentayehu Ejigu (Etiyopya) 8:52.08

4. Sylvia Chibiwott Kibet (Kenya) 8:52.16

5. Alemitu Bekele (Türkiye) 8:53.78

6. Sara Moreira (Portekiz) 8:55.34

7. Layes Abdullayeva (Azerbaycan) 8:57.59

8. Jessica Augusto (Portekiz) 9:01.71

9. Rene Kalmer (Güney Afrika) 9:04.11

10. Desiree Davila (ABD) 9:07.24

11. Lidia Chojecka (Polonya) 9:07.80

12. Adrienne Herzog (Hollanda) 9:12.99

AA

8. Nursena

Nursena Admin

Yaz olimpiyatları hakkında vermiş olunan bilgilerden ötürü teşekkür ediyoruz.

9. A

Abdullah Yeni Üye

Gerçekten yaz olimpiyatlarını izlemek çok keyif veriyor ...

10. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Cok zevkli geciyor olimpiyat organizasyonlari. Her sene kacirmamaya calisirim farkli ulkelerden farkli dallarda yarisan insanlar oluyor ve renkli bir yarisma oluyor severek izliyorum diyebilirim.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş