1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yaz Döneminde Karşılaşabileceğimiz Tehlikeler

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Yaz dönemi gelirken bazı sağlık sorunlarına sebep olabilecek tehlikelerle karşı karşıya kalabileceksiniz.

  *Yüzme alanlarında pek çok bakterinin yaşadığını unutmamalı; özellikle havuzdaki bakterilere karşı temkinli olmalısınız. Deri, göz, solunum, kulak bölgelerinde enfeksiyon riskinize karşı kendinizi korumayı bilmelisiniz.

  *Dolaba konmayan gıdaların kısa zamanda bozulabileceğini aklınızdan çıkarmamalı; özellikle yaz dönemlerinde gıda zehirlenmesi durumuna karşı kendinizi korumalısınız.

  *Zehirli sarmaşık ya da mantar gibi bitkiler hakkında bilginiz yoksa uzak durmalısınız.

  *Arı, sinek ve böcek sokmalarına karşı dikkatli olmalısınız.

  *Yaz döneminde tatile gittiğiniz yerlerde havai fişek atımı gibi durumlarla karşılaşabilme ihtimalinize karşı yanık oluşum riskinize karşı dikkatli olmalısınız.

  *Bronzlaşmak uğruna vücudunuzun yanma riskine karşı dikkatli olmalısınız.

  *Güneş kremi olmadan güneşe çıkmamalı; öğle sıcağında güneşin bağrına yatmamalısınız. Güneşte fazla kalırsanız isilik, şişkinlik ya da bacak şişmesi gibi durum oluşumları meydana gelebilmektedir. Güneşte kalmanız durumunda güneş çarpması, baş dönmesi ve mide bulantısı sorunu oluşabilmektedir.

  *İyi pişmeyen sebze- meyveler, iyi pişmeyen etler sağlıksız beslenme yani gıda zehirlenmesi durumuna neden olabilmektedir.

  *Yazın denizde boğulma tehlikesine karşı hem kendinizi hem de çocuklarınızı korumalısınız. Ayrıca yemek yedikten hemen sonra asla yüzmemelisiniz. Bu durum kusmaya neden olmaktadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş