Yatak Odası Sıcaklığı Kaç Derece Olmalıdır ?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Yatak Odası İdeal Sıcaklığı Kaç Derecedir ? ,
    Yatak Odası En Az Kaç Derece Olmalıdır ? ,
    Uyuduğunuz Oda Kaç Derece Sıcaklıkta Olmalıdır ? ,

Yatak Odası Sıcaklığı

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Doktor Baskın Kocabaş, “Kuruduğu zaman burnundan nefes alamayan çocuk ağzı açık uyuyor. Ağzı açık uyuyan çocuk da nefes almaya zorlandığı için, enfeksiyonlara hazır hale getiriyoruz solunum yollarımızı bu şekilde.” diye konuşuyor.Sonuçta çocuk bronşit, faranjit ve orta kulak iltihabı gibi rahatsızlıklara yakalanıyor.

Bu yüzden uyku için ideal oda sıcaklığı, 15-18 derece arası. Oda sıcaklığının 18 dereceyi geçmemesini isteyen uzmanlar, Gerekirse çocuğu 2 kat giydirin diyor.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Doktor Baskın Kocabaş, “Gece ısıtması kesinlikle ve kesinlikle yapılmaması gerekiyor. Bir kat fazlasını giydirin. Ama tamamen pamuklu olarak. Kesinlikle yünlü ve polar kıyafet, battaniye kullanmayacağız. 1 veya 2 kat örtü örtebiliriz kalınlığına göre.” diyor.
    Kış aylarında yatak odalarının ıslak havlu veya küçük bir kap suyla nemlendirilmesi de yararlı olacaktır.

2. Murat

Murat Yönetici

Bence de yatak odası çok sıcak olmamalı, 15 16 derece iyidir, biraz yattığını anlayacaksın yorgana sarılacaksın.

3. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

bencede çok sıcak olmamalı çünkü terlersen huzursuz bi uyku geçiriyosun.

4. a

alev Yeni Üye

15-18 derecen yüksek sıcaklıkta uyumakta çok zor

1 kişi bunu beğendi.
  5. f

formulaf1 Yeni Üye

6. a

akslm Yeni Üye

merhabalar yatak odası takımı almak istiyorum tasarımı şık ve sade arıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Eylül 2014
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş