Yaşlı Genç Kavramını Pekiştiriyoruz

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

400_F_32292915_GGFpguHUHgmTvxFegx8r9IZNTwddeZSl.jpg

Ters çevirince yaşlı ve genç olarak görüntü değişiyor bu çalışmada. Sanat etkinliğinde yaşlı genç kavramını vermeden önce bu çalışmayı incelemelerine rehberlik edebilirsiniz. Ardından çocukların resimi ters çevirdikleri zaman genç bir kraliçenin yer aldığını fark etmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Önce genç olan tarafını boyadılar öyle verdim, sonra kendilerinin fark etmelerini sağladım, yaşlıyı buldular. Genç ve yaşlı iki insan çizmelerini istedim. Gençler yaşılara nasıl yardımcı olabilirler sorusuna cevaplar aldım.

Aşağıdaki drama etkinliğini de uygulayarak son derece eğlenceli bir pekiştirme çalışması yaptım. Siz de günlük planlarınızdan arta kalan zamanlarda bu pekiştirme çalışmaları kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

ETKİNLİK ADI:Yönergelerle yürüme
    Kavram:Yaşlı-genç

Grup çember olur , liderin yönergesine göre yaşlı ve genç insan olarak yürümeye başlar. Lider : ‘Yaşlı insanın çamurda, sıcak kumlarda , topallayarak , buz üzerinde , robot gibi , cam kırıklarının üzerinde , pisliklerinin arasında , ezilmiş domateslerin üzerinde , ayaklarında topuklu ayakkabı ile , huzurlu , korkmuş , neşeli , sinirli ,vb. yönergeler le ve yine genç insanın çamurda, sıcak kumlarda , topallayarak , buz üzerinde , robot gibi , cam kırıklarının üzerinde , pisliklerinin arasında , ezilmiş domateslerin üzerinde , ayaklarında topuklu ayakkabı ile , huzurlu , korkmuş , neşeli , sinirli ,vb yönergelerle yürümesi istenir.En iyi taklit yapan çocuğu arkadaşları seçer.Ve bugünkü tüm etkinliklerimizdeki lider o olur.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş