Yaşlı Genç Kavramı İle İlgili Günlük Plan

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Yaşlı ve genç kavramını vermek istediğim gün yaptırdıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Şimdiden hepinize kolay gelsin.

Serbest zaman saatinde panoya aşağıya da eklemiş olduğum bebek, ilkokul çocuğu, genç , yetişkin ve yaşlılık dönemlerine ait resimler asılır.

Öğretmen yarım çember olup oturur. Çocuklardan resimleri incelemeleri istenir. Ardından bu resimlerdeki kişilerin hangisinin anne, hangisinin baba, hangisinin çocuk, hangisinin anneanne, hangisinin babaanne olduğu yönünde sorular sorulur. Sonra aşağıya eklenmiş olan babaanne resmi gösterilip bu babaanne size mektup yollamış denilerek haydi mektubu hep beraber okuyalım denir.

"Bu resimde görmüş olduğunuz babaanne benim. Adım Sevgi. Ben çok yaşlıyım. Geçen gün misafirliğe gittim. Gözlüğümü orada unutmuşum. Gözlüğümü almak için gitmek istiyorum ama ayaklarım çok ağrıyor. Lütfen bana yardım eder misiniz. İşte size gideceğiniz yerin adresi denilerek bir harita gösterilir."

Harita incelenir. Öğretmen haritadaki yolu tarif eder. Çocuklar önce sarmaşıkların altından sürünerek geçelim. Sonra bataklık yolu çıkıyor karşımıza. Haydi çift ayak zıplayarak bataklıktaki kayaların üzerinden devam edelim. Sonra da çimenlerin arasından devam edip ninenin gözlüğüne ulaşalım denilerek drama yapılır.

Aşağıda yer alan nine ve dede resimleri ile pamuk yardımı ile ninenin saçı ve dedenin sakalını tamamlama çalışması gerçekleştirilir. Böylelikle yaşlı ve genç kavramı ile ilgili çok güzel etkinlikler yapılmış olunarak gün tamamlanır.

228484b5b651e49151.jpg DO BBA TERCEIRA IDD.JPG f51aa796.jpg recortar 1028.jpg

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş