Yasambu ailesinin Kafe Keyfi

Konu, 'Geyik Muhabbeti' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

1. yosun

yosun Süper Yönetici

Düsündüm, tasindim bir kafe açmaya karar verdim. [​IMG]
    Burda hem havadan sudan sohbetler edicez hemde kahve neyim içecez bide fatmaaynurun ve benim pastalarım var tabiii.

Büyük Oldugu Icin Resim Otomatik Kücülmüstür. Resmin Orjinal Büyüklügünü Görmeniz icin Buraya Tiklayin. Resmin Orjinal Boyutlari 800x600 240KB. Boyutundadir

Kafeyi yeni açtığım için bugünkü çaylar beleş buyrun

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Ocak 2015
  2. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

yaşasınnnnnnnnnnnn :) sıksık ugrarım artık bu cafeye hayırlı olsun canım cafemiz

3. yosun

yosun Süper Yönetici

tskler canımmmmmmmm hepimize hayırlı olsunnnn özlemişim kızz sizleriii:))

4. zehra

zehra Yeni Üye

ooooooooo cafe açılıyor sitede hiç beni davet eden yok kırıldım valla...neyse hayırlı olsun bari yosuncum yeni yerimiz...ben çay birde salata alayım şöyle değişik birşey olsun ben pasta yemiyorum artık.......

5. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

ama öyle yapmayın :))))

6. kül

kül Yeni Üye

hayırlı olsun kekimizi çayımızı alr geliriz bizde :)

7. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

kısır yapsak öğleden sonra turşu getirdim :)

8. kül

kül Yeni Üye

ne güzel olur çokta severim :)

9. yosun

yosun Süper Yönetici

oyyyyyyyyyy oyyyyyyyyy h.gelmişsinizzzzzzzcafemizee süpersinizzzzz :))

10. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

turşu geldiiii:)

11. kül

kül Yeni Üye

merhabalar madameli sakinleri
    bugün neler var cafemizde :)

12. zehra

zehra Yeni Üye

günaydınnn arkadaşlar bugün menünüzde ne var lütfen diet yiyeceklerde olsun tamammı

13. M

Mina Yeni Üye

merhaba kızlar yosun bizi ihmal ediyor cafe açtı cafenin başında değil neyse o gelene kadar ben bişeyler hazırlayayım hemen size

14. M

Mina Yeni Üye

alın bakalım size hardallı patates yaptım

15. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

ooo minacığım döktürüyorsun bakıyorumda:) bide tarifini alalım güzel gözüküyor. Ayrıca yosunum bizi ihmal etmez sadece işleri yoğundur. ilk fırsatta yine bize leziz yemeklerinden sunar.

16. M

Mina Yeni Üye

bugünün aşçısı benim:) meslek sırrı ama tarifi paylaşayım sizler yabancı değilsiniz.

Malzemeleri:
    • 2 Adet haşlanmış patates
    • 4 Adet yeşil soğan
    • 1 Tutam maydanoz
    • 1 Çorba kaşığı hardal
    • 2 Çorba kaşığı mayonez
    • Yarım limon suyu
    • Yeteri miktarda tuz

Yapılışı: Patatesleri haşlıyoruz, soğutuyoruz ve soyuyoruz. Küçük parçalar halinde doğruyoruz. Karıştırma kabının içine alıyoruz. ve üzerine yeşil soğan doğruyoruz onunda üzerine ince doğranmış maydanoz, tuz ve biberi ilave ediyoruz. Daha sonra karıştırıyoruz. Sosu için hardal, mayonez ve limon suyunu ayrı bir kapta çırpma teliyle karıştırarak salataya döküyoruz. Sosu ve salatayı karıştırıyoruz. servis tabağına alıyoruz. Üzerine çeri domates, zeytin ve maydanozla süsleyip servis ediyoruz.

17. M

Mina Yeni Üye

sırada bir Boşnak yemeği olan SOĞAN DOLMASI var soğanın dolmasıdamı olur demeyin oluyor hemde enfes oluyor:)

Malzemeler
    6 adet büyük soğan
    300 gr kıyma
    1 demet maydanoz
    1 tatlı kaşığı tuz
    1 çay kaşığı karabiber
    1 kaşık domates salçası
    1 fincan sıvıyağ

Hazırlanışı
    Soğanların kabuklarını soyduktan sonra yumuşayıncaya kadar tencerede haşlayın
    Kıymayı kavurun ve sonrasında tuz ,karabiber ve ince kıyılmış soğanları ekleyin
    Haşlanmış soğanlar soğuduktan sonra uçlarını keserek dışında iki katman kalacak şekilde içini boşaltınİçleri boşaltılmış soğanların içine hazırladığınız içi doldurup yağlanmış bir kaba dizinYağda kavrulmuş salçayı biraz sulandırdıktan sonra soğan dolma larının üzerine dökünKısık ateşte 20-25 dakika ağzı kapalı olarak pişirin ve servis edin.

18. zehra

zehra Yeni Üye

****MERCİMEK KÖFTESİ****

19. zehra

zehra Yeni Üye

slm arkadaşlar size mercimek köftesi getirdim çaylar cafe sahibinden ona göre sizde gelirken eli boş gelmeyinde biraz bir şeyler yiyelim yoksa yosunu beklersek aç ölcez:eek:

20. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Zehracıgım harikasın valla tamda çayımı aldım oturdum köftelerde pekbi güzel görünüyor kimse gelmeden alayım bi kaç tane :))) Ellerine sağlık

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş