Yaş Pasta Hamuru Nasıl Yapılır

Konu, 'Börekler - Kekler - Pastalar' kısmında kiraz tarafından paylaşıldı.

1. k

kiraz Yeni Üye

Yaş Pasta Hamurunun İnceliklerini bilmeden lezzetli Yaş Pasta Keki Nasıl Yapılır ki?
    Kıvamında Yaş Pasta Hamuru nasıl yapılır dilerseniz hep birlikte yaparak görelim.
    Yaş Pasta Hamuru.jpg
    Yaş Pasta Hamuru malzemeleri

5 yumurta
    3/4 su bardağı toz şeker
    3/4 su bardağı elenmiş un
    1 yemek kaşığı sıvı yağ
    1 cimdik tuz

Yaş Pasta Hamurunun Yapılışı:

Yumurta aklarını ve sarılarını ayırın. Aklarına hiç sarı değmemesi gerekiyor, yoksa hamurunuz olmaz. Aklarını cam yada metal derin bir kapta bir cimdik tuz ile hafif kar haline gelene kadar yüksek hızda mikserinizle çırpınız. Şekerin yarısını ilave edip iyice katı kar haline gelene dek çırpmaya devam edin.
    Ayrı bir kapta kalan şekerle yumurta sarılarını kabarıp krema gibi olana kadar çırpın. Rengi güzel açık sarı bir renk alacaktır.Önceden çırptığınız yumurta aklarının içine sarılarını ilave edip düşük hızda ancak karışana dek karıştırın. Unu ilave edip tekrar ancak karışacak kadar yavaşça karıştırın. Hatta kaşık yada spatula ile yaparsanız daha iyi olur. Önceden yumurtaları çırparak ortaya çıkan havayı indirmemeye özen gösteriniz. Sıvı yağı da ilave edip hafifçe karıştırın. Önce yağlanmış sonra unlanıp silkelenmiş yuvarlak pasta kalıbınıza hamuru dökün.

350F yani (175C) dereceli fırında kabarıp üstü pembeleşene kadar pişiriniz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Kasım 2014
  2. z

zaza Yeni Üye

Yaş pasta yapmak kesinlikle sanattır hem lezzet hemde görsel olarak insanın gözüne hitap etmeli

3. Orko

Orko Bilgi Sihirbazı.

Çok güzel olmuş ellerinize sağlık bu tarifi sık kullanımlarına ekliyorum.

4. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Güzel görünüyor; umarım benim yaptığımda bu şekilde olur:)

5. Netice

Netice Yeni Üye

Bir kaç kere yapınca eli alışıyor insanın :) bende çok güzel yapıyorum beklerim.

6. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş