Windows 8 kurulu bilgisayara Windows 7 nasıl kurulur?

Konu, 'Bilgisayar Pc' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Windows 8 kurulmuş bir bilgisayara Windows 7 işletim sistemi kurma yöntemine değineceğiz.

Şayet windows için detaylarını anlatacağımız işlemleri yapıp Bios ayarlarını değiştirmezseniz windows 7 kurmanız mümkün olmayacaktır.. Şimdi Windows 8 yüklü bilgisayarınıza Windows 7 işletim sistemi yüklemenin yollarını adım adım anlatacağız.

Öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve Bios ekranına girmek için F2 veya del tuşuna sürekli basınız. Şayet başarılı olmaz ise kuruluma başlamadan önce bilgisayarınızın hangi tuşla biosa girdiğini öğreniniz.

Eğer Bios ekranına girdiyseniz Bios Security bölümünden ( Boot Menü ) sekmesi Disable yapınız.

Ardından Bios Advanced bölümünden Boot Speed sekmesi Disable veya Normal yapılır.

Bios Advanced/System Configuration bölümünden Boot Mode sekmesi CSM Boot yapılır .

Bios Boot kısmından 1. sıraya USB veya ODD CDROM alınır.

Anlatılan ayarları doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olduktan sonra format yeniden yükleme işlemine başlayabilirsiniz.

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Anlatim icin tesekkurler abi. Bir ara resimli anlatim ekleyebiliriz. Favorim Windows 8 ve 10'dur.. ;)

Ancak XP iyidi eskiden be :D

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş