1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

WIN-Rho SDF [ 300 mcg 1 Doz Anti-D + Vial %0.9 SF ]

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında bluesim tarafından paylaşıldı.

 1. b

  bluesim Yeni Üye


   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Kadın-Doğum, Kontrasepsiyon » Profilaktik

  WIN-Rho SDF [ 300 mcg 1 Doz Anti-D + Vial %0.9 SF ], İthal, Beşeri bir ilaçdır.

  ENDİKASYONLARI ( İlacın Kullanıldığı Durumlar, Hastalıklar ) :
  Rhesus uyuşmazlığına karşı profilaktik amaçla doğum, düşük ve kürtajlarda; uyumsuz kan transfüzyonlarında Rho (D) negatif bireylerde alloimmünizasyonu engellemek için ve çocuk ve yetişkinlerde akut ve kronik immün trombostopenik purpura (ITP) tedavisinde


  KONTRENDİKASYONLARI ( İlacın Kullanılmaması Gereken Durumlar ) :
  İntestinal perforasyon, barsak duvarı bozuklukları, ileus, crohn hastalığı, ülseratif kolit ve toksik megakolon gibi ciddi enflamatuar durumlarda.


  UYARILAR / ÖNLEMLER :
  Preparat 2-8 derecede ve ışıktan uzak ortamlarda saklanmalıdır.Kesinlikle dondurulmamalıdır. Donmuş ürün kullanılmamalıdır. IV yolla kullanımda ve ITP endikasyonunda eşdeğeri yoktur.


  YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER :
  Abdominal distansiyon, ağrı, borborijizm, bulantı ve alerjik reaksiyonlar gibi.


  İLAÇ ETKİLEŞMELERİ VE DİĞER ETKİLEŞİMLER :
  Lityumla birlikte kullanılmamalıdır.


  DOZU VE KULLANIM ŞEKLİ :
  IV yolla uygulandığında pik plazma konsantrasyona iki saat içerisinde ulaşılırken i.m yolla uygulandığında pik plazma konsantrasyona 5-10 günde ulaşılır. Hamileliğin 28.haftasında 1500 IU (300 mcg) i.v veya i.m yolla verilir. Rho(D) pozitif olduğu kesin olan bebeğin doğumundan hemen sonra 72 saati aşmamak kaydıyla anneye i.v veya i.m yolla verilir. Rho (D) pozitif olduğu kesin olan bebeğin doğumundan hemen sonra 72 saati aşmamak kaydıyla anneye i.v veya i.m yolla 600 IU(120 mcg) verilmelidir. Bebeğin Rh durumunun 72 saat içinde bilinmediği durumlarda doğumdan sonra 72 saat içinde anneye uygulanır. Eğer 72 saat aşılmışsa uygulama bırakılmamalı ve hemen başlanarak doğumdan sonraki 28.güne kadar devam edilmelidir. Uyumsuz kan transfüzyonlarının veya şiddetli fetal kanamaların tedavisi için i.v yolla toplam doz verilene dek her 8 saatte bir 3.000 IU verilmelidir. I.M yolla verildiğinde toplam dozun hepsi verilene dek her 12 saatte bir 6.000 IU verilmelidir. ITP kesinlikle i.v yolla kullanılmalıdır. ITP tedavisinde 125-250 IU (25-50 mcg)/kg i.v dozla uygulanır.


  PİYASADA MEVCUT DİĞER TAKDİM ŞEKİLLERİ

  WIN-Rho SDF [ 120 mcg 1 Liyofilize Flakon + Vial %0.9 SF ],
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş