Uyku Sersemliğini Ortadan Kaldırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

1. K

Kutup Yıldızı Yeni Üye

Uzun zamandır sabah uykusundan kalkmakta zorlanıyor ve işe gitmekte zorlanıyor musunuz? Peki, hiç uyku saatiniz, uyuduğunuz yer ve uyku düzeniniz ile ilgili ayrıntılara dikkat ettiniz mi? Sizler için uyku sersemliğinizi yok edecek yöntemleri araştırdım ve aşağıda sizler bu konudaki eksiklerinizi gidermek için ipuçları bıraktım. Okumaya hazır mısınız?

Uyku sersemliğinizi yok etmek için neler yapabilirsiniz?

*Akşamları nasıl, nerde ve ne zaman uyuduğunuza dikkat etmelisiniz.

*Duş alarak güne tam anlamı ile uyanarak başlayabilirsiniz.

*Aynı zamanda gün içinde alacağınız kafeini sabah kahvaltısında alarak daha kaliteli bir uykuya dalabilme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

*Uyandığınızda yapacağınız kısa süreli egzersiz kendinizi daha enerjik ve mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

*Protein ve kompleks karbonhidrat ağırlıklı bir kahvaltı ile uyku sersemliğinizi tam anlamı ile rafa kaldırabilirsiniz.

*Saatinizin alarm sesini beğenmiyorsanız mutlaka değiştirin. Huzurlu bir ses duyarak uyanmak sizi daha mutlu kılacaktır.

2. Murat

Murat Yönetici

Benim uyku sersemliği durumum 14 yıl önce sona erdi, her sabah Namazına kalkınca kendimi zinde hissettim abdest ve Namaz beni güne hazırladı şimdi onlarsız uyku sersemi gibi hissediyorum kendimi, hatta burun tıkanıklığı vs hiç birinden eser kalmadı.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş