Ünlü Türk düşünürleri kimlerdir?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında aylin tarafından paylaşıldı.

1. a

aylin Yeni Üye

Ünlü Türk düşünürlere örnekler verebilirmisiniz, ünlü Türk düşünürleri kimlerdir? lütfen yardım edin ödevim var.

2. a

abrek Yeni Üye

nihat dogan a sorsan benim der çıkar.................

3. M

Misafir Misafir

harezmi - farabi - biruni - mevlana - takiyüddin - şeyh edebali - piri reis - evliya çelebi

4. M

Misafir Misafir

cemil meriç, nurullah topçu abdullah cevdet

5. M

Misafir Misafir

Herkes cevap verdi ben kaçıyorum :rolleyes::eek:;)

6. M

Misafir Misafir

:eek::eek::eek: harezmi, mevlana, evliya çelebi, farabi

7. M

Misafir Misafir

harezmi - farabi - biruni - mevlana - takiyüddin - şeyh edebali - piri reis - evliya çelebi :eek::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

8. a

anonim Misafir

ibrahim ethem dirvana
    İbrahim Ethem Dirvana ya da İbrahim Ethem Mesut Bey (d 1864- ö 29 Nisan 1959) filozof, yazar ve Osmanlı Devleti'nin son yıllarında yüksek kademelerde görev yapmış bir devlet adamıdır

İbrahim Ethem Bey 1864 yılında İstanbul'da doğdu Gülhane askeri Rüşdiyesi ve Mekteb-i Mülkiye'yi bitirdikten sonra Paris'e gitti ve Sorbonne Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu

Paris'te bulunduğu sırada Fransız filozofu René Descartes'ın Discourse de la Méthode (Metod Üzerine Konuşma) adında eserini Hüsn- i İdare- i Akl ve Taharr- i Hakikate Dair Usul Hakkında Nutuk adları altında 1895 yılında Türkçeye çevirdi Bu kitap 2005 yılında tekrar latin alfabesiyle yayınlanmıştır

İbrahim Edhem Bey Dec 1908 - May 1910 tarihleri arasında Beyrut Valiliği yaptı[5] Ayrıca mütareke yıllarında (1918 yılındaki Mondros Ateşkes Antlaşması'yla 1923 yılındaki Cumhuriyet'in İlanı arasındaki dönem) 1,5 ay kadar bir süreyle Şura-yı Devlet (günümüzdeki Danıştay) başkanlığı yaptı (15 Haziran 1920-31 Temmuz 1920)

İbrahim Edhem Dirvana 29 Nisan 1959 tarihinde İstanbul'da vefat etti ve Küçüksu Mezarlığı'nda defnedildi

9. y

yusuf özçelik Misafir

Bende düşünürüm.. O halde ünlenmem lazım demek gerek bazen.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Ekim 2014
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş