Tutumluluk ile ilgili güzel sözler kısa

Konu, 'Güzel Sözler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Tutumluluk ile ilgili söylenecek bir çok sözü başta İslam Peygamberi gönüllere taht kuran Hz. Muhammed ve bir çok alim ve değerli insan bizlere aktarmışlar.

İki günü bir birine eşit olan zarardadır." - Hazreti. Muhammed Sav

Her kim kazanamazsa ekmek parası, dostunun yüz karası, düşmanının maskarası. - Mehmet Akif Ersoy

İyi kullanılan az mal, kötü kullanılan çok maldan daha ziyade dayanır. Hz.Ali

Har vurup, harman savurma

Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti.

Ekmek olmayınca, yemek olmaz.

Tutumluluk, az şeyi çoğaltır; israf, çok şeyi azaltır. (Hazreti. Ali)

İyi kullanılan az mal, kötü kullanılan çok maldan daha ziyade dayanır. (Hazreti. Ali)

Zenginlik, gurbeti vatan; yoksulluk vatanı gurbet yapar. (Hazreti. Ali)

Allah'a yemin ederim ki, parayı aziz eden bir kimseyi Allah zelil eder. (Hasan Basri)

Ne kadar zengin olsan yiyebileceğin kadar yersin. Denize testiyi daldırsan alabileceği kadar alır, gerisi kalır. (Mevlana)

Gençliğini gülmekle geçiren, ihtiyarlığını ağlamakla geçirir. - Ali Fuat Başgil

Buldum bilemedim; bildim bulamadım. Parada vefa olsa elden ele dolaşırmıydı." - Ata Sözü - Paranın Namusu

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez. Mevlana

Allah'a yemin ederim ki, parayı aziz eden bir kimseyi Allah zelil eder. Hasan Basri

Tutumluluk, az şeyi çoğaltır; israf, çok şeyi azaltır. Hz.Ali

İktisat eden zenginleşir, israf eden fakirleşir. Bezzar

İktisat eden, maişetçe aile belâsını çekmez. Said Nursi

Ne kadar zengin olsan yiyebileceğin kadar yersin Denize testiyi daldırsan alabileceği kadar alır, gerisi kalır - Mevlana

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş