Türkiye'de Görülmesi Gereken Birkaç Yer

Konu, 'Türkiyem ve Şehirlerimiz' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

10300727.jpg

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yer alan Kommagene Krallığı'nın antik kentini barındıran milli park içerisinde yer alan 7 metre boyu olabilen heykeller arasında Nemrut adeta bir efsane niteliğindedir.

bk2-amasra-kure_322m_f800.jpg

Sakin bir tatil mi istiyorsunuz?Kalesi, müzesi ve Cenova Şatosu ile sizleri büyüleyecek güzellikteki Amasra'yı gezmeye ne dersiniz?

Tarihi-Amasya-Evleri-1.jpg
    Tarihi yerleri gezmeyi seven biri iseniz Osmanlı mimarisini hissetmenize yardımcı olacak olan Amasya evlerini gezmeden geçemeyeceğiniz konusunda size garanti verebilirim.

1340349784_ol3.jpg

Likya, Bizans ve Roma uygarlıklarından kalan tarihi yapıları ile sizleri büyüleyecek olan Olimpos'ta Dünya'nın en güzel denizlerinden birine girebilme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

84500_uluabat-480x268.jpg

Bursa'ya 34 km uzaklığı bulunan Ulubat Gölü yapı itibari ile yüzlerce su kuşu için tam bir yuva niteliği taşımaktadır. Bu gölde yaklaşık 21 çeşit balık yaşayabilmektedir.

hb_b_13135307_l-b.jpg

İzmir Selçuk ilçesinin 8 km doğusunda yer alan tarihi bir Rum köyü olan Şirince'ye gitmeye ne dersiniz? Köy üzüm bağları, şeftali bahçeleri ve zeytinlikler ile harika bir görünüme sahiptir. 19. yüzyıl Anadolu mimarisini yansıtmaktadır.

Oylat-Kaplicalari-Asiyan-Otel_54424.jpg

Kaplıca gezisi gerçekleştirmek istiyorsanız İnegöl'e 27 km mesafesi bulunan Oylat kaplıcalarına giderek hem ormanın güzelliklerini hem de şifalı suyun nimetlerini en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

tortum-şelalesi.jpg

48 metre yüksekliği ile adeta başınızı döndürecek olan Tortum Şelalesini görmeye ne dersiniz? Asya ve Avrupa'nın en büyük Dünya'nın ise üçüncü büyük şelalesi olan bu şelale Tortum'a 35 km uzaklıktadır.

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Birini secmek imkansiz hepside cok guzeller. Teker teker gezip görmek lazim.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş