Türkiye Suriye savaşı çıkacak mı çıktı mı?

Konu, 'Haberler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Türkiye ve Suriye Savaşı başladı son durum nedir, Türkiye Suriye savaşı çıkacak mı çıktı mı , Türkiye Suriye Savaşı Başladı mı? gibi bir çok soru savaş sevmeyen insanların gündeminde, her an savaş çıkması endişesi barış severler tarafından tedirginlikle devam ediyor.
    “Radarla tespit edilen Suriye’deki noktalara top atışı yapılarak hedefler vurulmuştur” (5 Ekim 2012 ) Başbakanlık açıklamasında, ”Bu menfur saldırıya, sınır bölgesindeki Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından angajman kuralları doğrultusunda anında gereken karşılık verilmiş, radarla tespit edilen Suriye’deki noktalara top atışı yapılarak hedefler vurulmuştur” ifadelerine yer verildi.

Özgür Suriye Ordusu ile yaşanan çatışmalar sırasında, Suriye Ordusu'nun Lazkiye kenti sınırından attığı top mermisi, Hatay'ın Yayladağı ilçesi Aşağı Pullu Yazı Köyü kırsalına düştü. Top mermisinin Türkiye topraklarına düşmesi üzerine, ilçedeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'na ait obüsler, Suriye topraklarına top atışı yaptı. Top mermisinin kırsal alana düşmesi, can ve mal kaybını önledi. Askeri yetkililer, askerin teyakkuz halinde olduğu öğrenildi.

2. yarımada

yarımada Yeni Üye

Ne kadar savaş meraklısı varmış tam tam her yerde bir hava tamam bence de haksızlar ne yapacağız aslında bende kararsızım.

3. t

tnraksy Yeni Üye

Yayladağı İlçesi'nide sınırın sıfır noktasında bulunan Güveççi Köyü sakinleri güne silah esleriyle uyandı. Saat 06.00 sıralarında Suriye'deki Harabjoz Köyü'nde Özgür Suriye Ordusu ile Devlet Başkanı Beşşar Esad'a bağlı Suriye Ordusu arasında yoğun bir çatışma başladı. Silah ve patlama seslerinin duyulması üzerine Güveççi Köyü sakinleri sınır bölgesinden iç bölgelere doğru uzaklaşırken Suriye'den atılan bir top mermisi köy yakınlarına düştü. Top mermisinin Türkiye topraklarına düşmesi üzerine, ilçedeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı da karşılık verdi.

4. t

tnraksy Yeni Üye

Kahrolsun savaş ve onun için insanları zorlayanlar.

5. Murat

Murat Yönetici

Neler oluyor son günlerde güzel ülkemin Suriye sınırına? Peşpeşe kazara! düşen bombalara bugün bir yenisi daha eklendi. Suriye tarafından atılan bir top mermisi Akçakale ilçe merkezine birkaç yüz metre mesafedeki Toprak Mahsulleri Ofisi yakınlarına düştü. Türkiye anında karşılık vererek Suriye'ye top atışı yaptı.

6. a

alev Yeni Üye

Suriye kaşınıyor kesinlikle

7. M

Misafir Misafir

başbakanın çocuğu yokmu ? var o kendi çocuğunun savaş içinde büyümesini ister mi ? şahsen ben savaş içinde büyümek istemiyorum. bizde başbakanın çocukları sayılırız.ben başbakana ve bu savaşı açanlara çok sinirlendim :mad: benim abim asker ben onun bu savaşa katılmasını istemem hiç kimse istemez. ben kararımın arkasındayım sizde bana katılıyorsanız yorum yazın

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş