Topuk çatlaklarına çözüm önerileri

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

1. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Topuklarımızda oluşan çatlaklar için doğal çözümler doğal öneriler hazırladık sizler için. Can sıkıcı ve bazen çok can yakıcı olabilen topuk çatlakları topuklarımızın dış yüzeyi, çorap giymediğimiz dönemlerde dış etkenlere bağlı olarak yıpranıyor.Topuklarımızda önce kurur daha sonra kalınlaşma ve çatlağa dönüşür.
    Ayak topuklarında görülen bu çatlaklar çorap giyerken uyurken bile bizi rahatsız edebilecek seviyeye gelebilir. Topukların günlük olarak topuk taşı ile banyo sırasında ovulup ölü derilerden ayağımızı arındırmamız gerekiyor. Yatmadan evvelde mutlaka topuklarımızı yumuşatacak yağlar veya kremler sürüp üstüne çorap giyip yatmalıyız. Böylece kuruyan topuklarımızın beslenmesini sağlamış olacağız.
    Topuk çatlaklarında banyoda mutlaka zeytinyağı içerikli sabun kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayakları yıkadıktan sonra yada banyodan çıktıktan sonra mutlaka kurulayınız. Ayrıca topuklarınıza zeytinyağını direk olarak da sürebilir bu şekilde bekletip yağı emmesini sağlayabilirsiniz. [​IMG]

Ekli Dosyalar:

2. Murat

Murat Yönetici

Ben topuk çatlaklarım için krem kullanmıyorum ancak ayaklarıma çok dikkat ediyorum, pedikür yaptırmak da işe yarar.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş