Toki eksikliklerini nereye şikayet edebilirim?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Sabır tarafından paylaşıldı.

1. Sabır

Sabır Admin Yetkili Kişi

Merhaba,

Yorumları baştan sona okuyunca görülüyor ki, daha siteye yerleşmeden teslim bayrağı çekilmiş görülüyor. Öncelikle yapılması gereken bir an önce Kat maliklerine ulaşılmalı ve erken genel kurul yapılmalı, Yönetim adı altında sırf insanların ağzına birer parmak bal çalan ancak icraat konusunda kamplumbaga hızından iş yapan bir yapı mevcut.

Yapacağınız her türlü itirazı şifayen değil yazılı olarak tarih sayı şeklinde yapmalısınız.

Yönetime yaptığınız şikayetin bir örneğini https://www.toki.gov.tr/TR/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF94A13708219A80D0 adresinden TOKİ ye bildirmenizde yarar var.

Şikayetlerin bir örneğini BİMER kanalı ile Başbakanlık İletişim Merkezi merkezine ulaştırmak yerinde bir uygulama olacaktır.

Tüm kat malikleri dairelerindeki eksikleri ve ortak alanlar ile ilgili eksikleri video ve fotoğraflama ile kayıt altına almalıdır.

Tüm kat malikleri AKAY ve Yönetime bildirdiği eksikliklerin yapılmadığı ve bu eksiklikleri kendi ceplerinden ödediğini belgelendiren fatura vs almalıdır.

Kat malikleri bunları yaparken haksız duruma düşmemek için aidat vs ödemelerini tam zamanında yapmalıdır.

Kat malikleri yönetimle eksikleri konuşurken kahvehane kültüründen uzak hizmet alan bir nevide iş veren gibi davranmalı hakkını aramalıdır.

Buna göre sitede gezerken görülen eksiklikler nelerdir ?

Çevre düzenlenmesi yapılmamış. ( Çim, Peyzaj, Ağaç)
    Bina güvenliği yönetim ve yüklenici firma tarafından sağlanmamış.
    Bina temizliği yapılmamış.
    Daire temizliği yapılmamış
    Su aboneliği yapılamıyor.
    Doğalgaz kolon projesi çizilmemiş ve eyleme geçilmemiş
    Asansörlerin çalışması Kat maliklerinin taşınmasından sonra olacak söylemleri.
    Temmuz ayı ile aidatların başlamasına rağmen binalara görevli alınmaması.
    Merdiven dairelerinde ışıldakların olmaması.
    Yangın ikaz cihazlarının eksik olması
    Kazan dairesinin kapısının açık tutulması.
    Parke kilit taşlarında çökmeler olması.
    Çocuk oyun alanlarınının zemininde görülen eksiklikler.
    Yönetim binasında yetkilinin yetkisiz biri olması. ( Komik.)
    Bunlar ilk bakışta göze çarpan detaylar, Bundan öncesinde Başkanlık yapmış birisi olarak söylemek isterim ki, ne yazık ki bu işleri birisi yapsın biz ne tatlıya ne tuzlaya karışalım modundan bir çok kat maliki çıkacaktır. Ancak unutmayın ki kurulum aşamasında çok sıkıntılar olacaktır. Kar, zarar bu dönemde olur, elini taşının altına koymayanlar ileride en çok vahlanacak olanlardır.

2. Murat

Murat Yönetici

Toki şikayet sayfası ve Bimer'den yoğun bir şekilde sorunlarınızı bildirmelisiniz, aksi takdirde yüzsüzlük yaparlar ve her şeyi siz yapmak zorunda kalırsınız. Bilgilendirici güzel bir yazı olmuş.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Katiliyorum sana abi, bilgilendirme acisindan guzel bir yazi hazirlanmis.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş