Tiramisu Nasıl Yapılır?

Konu, 'Börekler - Kekler - Pastalar' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

1. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Tiramisu her zaman görünümü ile iştah kabartan bir tatlı olarak bilinmektedir. Görünümü ile beni cezbeden bu tatlıyı hiç yapmamış olsam da nihayet tarifini bularak yapmaya karar verdim. Sizlerle de paylaşacağım bu tarifi en kısa zamanda deneyerek bu leziz tadı tatmanızı öneririm şimdiden afiyet olsun.
    Tiramisu İçin Gerekli Malzemeler:

2 çorba kaşığı un

2 su bardağı süt

4 çorba kaşığı şeker

1 adet iri yumurta sarısı

Yarım su bardağı süt

1 paket vanilya 220 gram labne peynir

1 çorba kaşığı neskafe

Yarım su bardağı su

Yarım su bardağı süt

İsteğe göre biraz şeker

Kakao

Kedi dilleri

Hazırlanışı:

Süt, un, şeker, yumurta sarısı muhallebi kıvamına gelene kadar pişirilir. Bu karışıma vanilin ve labne peynir ilavesi yapılarak çırpılır. Ardından elde edilen karışım ılıması için bekletilir. Daha sonra neskafe şeker katarak ya da sade olarak, toplam 1 su bardağı ılık su ve süt içerisinde eriterek karıştırın. Kek kalıbına streç film kaplayın. Kalıbın en altına ince bir tabaka krema dökülür. Kedidili bisküvileri neskafe ve şekerli su karışımları ile ıslatılır. Kedidili bisküvileri kremanın üzerine dizilir. Ardından bu hazırlanan pasta dolapta bekletilerek soğutulur. Soğuduktan sonra ters çevrilen tepsi servis için hazırlanırken isteğe göre üzerine kakao serpilerek servise sunulur. Şimdiden afiyet olsun.

Ekli Dosyalar:

2. i

ilayda Yeni Üye

Bu tatlıya bayılıyorum.Gerçi bana tatlı olsunda hangisi olursa olsun farketmez.:)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş