Tecavüz İftira Suçunun Cezası Nedir?

Konu, 'Hukuk Köşesi' kısmında Avukat Canan tarafından paylaşıldı.

1. A

Avukat Canan Yeni Üye

Bir dava kapsamında 6 ay birlikte yaşadığı müvekkilime bana sürekli tecavüz etti iddiası ile suç duyurusunda bulunulmuş, Müvekkilimin elinde bu ilişkiye ait resimler, video ve ses kayıtları mevcut. Bayanın iddiasının çürümesi durumunda bu kişi ne kadar ceza alır, iftira suçunun ret edilmesini durumunda ne kadar tazminat alır örnek kararlar ve bilgi sahibi olanlar dan yardım bekliyorum.

Ceza davası avukatı olanlara şunuda belirtmek isterim, elimizde şu doneler mevcut;

1- Son 6 aya ait şahısla müvekkilim arasındaki telefon, sms trafiği

2- Son 6 aya ait birlikte çekilen samimi görüntüler ve mutlu anlar

3- İftira atan şahsın ailesi ile olan telefon trafigi

4- Tatil belgeleri

5- Tanıklarımız

6- Şahsın daha önceden de hasiyetsiz hayat sürdüğüne dair kanıtlar

7- Kendisi ile yapılan kredi kartı ektresi

bunun yanı sıra şikayetten sonra müvekkilim adliyeye bile çağrılmadı şu an dosya karakolda.

2. Murat

Murat Yönetici

Öncelikle Savcı buna inansa idi zaten Müvekkiliniz aynı günde nöbetçi mahkemeye çıkar ve tutuklanırdı, muhtemelen elinizdeki belgeleri gören savcı bunun iftira olduğunu anlamış kısa bir süre sonra takipsizlik verecektir, takipsizlik ile birlikte iftira atan şahısa tazminat açabilirsiniz. Tazminatı yüksek tutun kesin kazanırsınız, bununla birlikte iftira atan şahıs hapis cezası alacaktır, bununla ilgili örnek kararlar mevcut.

3. yarımada

yarımada Yeni Üye

Bu çok büyük bir iftira kesinlikle tazminat davası açmalısınız, 150.000 200.000 tl den aşağı açmayın, neden derseniz, bu bey efendinin ailesi yok mu? çoluk çocuğu yok mu? iş hayatı yok mu? bu iftira bunların hepsine etki edecek bir duruma yol açar.

4. n

nehirim Yeni Üye

Zaten iki şey vardır, birisi Namuslu kadına zina isnat etmek biride şerli bir kadının ağına düşen mazlum erkek bu iki durum çok tehlikelidir.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş