Tavşan Kaç Tazı Tut Oyunu; Çizgi Çalışmaları

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

1. Hayal Gemisi

Hayal Gemisi Yeni Üye

Oyun Hareket- Okuma Yazmaya Hazırlık:

Öğretmen “El ele tutuşalım. Halkaya karışalım. Haydi dostum sende gel. Oynayalım loy loy.” şarkısını tekrarlayarak çocukların halka olmasını sağlar.

“Tavşan Kaç Tazı Tut” adlı oyun oynanır. Halkanın ortasına öğrencilerden biri tavşan olması için geçirilir. Halkanın dışındada tazı rolü verilen bir çocuk vardır.

“Şu hendekte bir tavşan uyuyordu uyuyordu. Tavşan bana baksana, gözlerini açsana. Tavşan kaç tazı tut. Kaç tavşan kaç.” sözleri ezgili söylenerek tazı tavşanı halkanın dışında takip ederek yaklamaya çalışır. Tavşanı yakalamayı başaran tazı, tavşan olarak halkanın ortasına girer.

Çocuklarla masalara geçilir. Öğretmen çocuklara kalem dağıtır. Çocukların kalemleri incelemeleri sağlanarak nasıl tutacakları konusunda açıklamalarda bulunulur.

Öğretmen kalemin tutuş şeklini (eğik) çocukların kendi ellerinde gösterir.

Çocuklar tutuş şekline (eğik) uygun olarak karalamalar yapmaları için yönlendirilir. Aşağıdaki çizgi çalışmalarından faydalanarak güzel çizgi çalışmaları yapmaya ve çocukları birinci sınıfa hazırlamaya ne dersiniz?

45239e076144ae.jpg ANASINIFI-ÇİZGİ-ÇALIŞMASI-VE-BOYAMA-ÇALIŞMASI.gif çizgi kavramı (1).png ÇİZGİ-ÇALIŞMASI-AŞAĞIDAN-YUKARIYA-DÜZ-YATAY-ANASINIFI-İÇİN.jpg docu0006.jpg ÖZBAKIM-BECESİRİSİ-KAZANDIRMA-ÇİZGİ-ÇALIŞMASI-VE-BOYAMA-ÇALIŞMASI.jpg

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş