Susam Yağının Faydaları Nelerdir?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında snadevy tarafından paylaşıldı.

1. Susam Yağı Nelere İyi Geliyor?
    Susam Yağının Faydaları Nelerdir?
    Susam Yağının Özellikleri

SUSAM YAĞININ ESRARENGİZ FAYDALARI- Susam Yağı ve Faydaları
    Susamdan elde edilen susam yağı, susamın kendisi kadar kıymetli bir üründür. Her şeyin doğalının vücudumuza olan faydaları bilinirken, susam yağı da özellikle cilt üzerine kullanılan badem yağı, çörekotu yağı, zeytinyağı kadar önemli yağlardandır. Yaşlı olsun genç olsun her yaştan insana hitap edebilen, kendine bakım yapmak için en ideal cilt dostu bir yağdır.

NEDEN SUSAM YAĞI
    Susam yağının üstün özelliklerinin olmasını sağlayan, yapısında bulunan vitamin, mineral, antioksidanlar ve lesitin bakımından zengin içeriğe sahip olmasıdır. Özellikle A, B ve E vitaminleri bakımından zengin, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri içermesi susam yağının değerini bir kat daha artırmaktadır. Mineral olarak ise demir, potasyum, fosfor ve kalsiyum, antioksidan olarak ise susam bitkisine kendi adını veren Sesamol, besamolin ve sesamin antioksidanları içermektedir.

Aslında susam yağı sadece haricen değil, dâhili olarak da kullanılabilir. Her iki türlü de insanın sağlığına hizmet için yaratılmış bir üründür. Bilhassa cilt üzerine tek başına, yaz veya kış mükemmel bir bakım sağlar. Susam yağını deneyin, sanırım siz de memnun kalacaksınız.

Yazımızda susam yağının faydalarını sizler için araştırdık.

FAYDALARI NELERDİR?

Kuru ciltleri yumuşatır, besler.
    Cinsel gücü artırmaktadır.
    Anne sütünü artırır.
    Ağrılı ve düzensiz menstrüasyonu normale döndürür.
    Dâhili kullanımda kabızlığı önler.
    Şeker hastalarının dostudur.
    Selülitlere uygulandığında oluşacak farklılıkları görebilirsiniz.
    Romatizmaya karşı şifalı bir yağdır. Artroz ve kireçlenmelerde eklemlerin kuvvetlenmesini sağlar.
    İçerdiği lesitin ve diğer maddeler ciltte uzun süre bozulmadan kalabilir. Bu sayede cildin erken yaşlanmasını engeller.
    Susam yağının mantarlara karşı da savaş açtığı bilinmektedir.
    Vücutta bulunan saç, tırnak, kaş, kirpik gibi yapıları güçlendirici, varsa kırıkları iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Bunun için masaj şeklinde uygulanmalıdır.
    Cildi besler, masaj yağı olarak da kullanılabilir.
    Banyo sonrası her cilt tipi için sürülebilir.
    Güneşe karşı çok güçlü koruyucu etkisi bulunmaktadır. Zaten birçok güneş yağının da terkibinde yer almaktadır.
    İdrar sökücü ve gaz çıkarıcı özellikleri bulunmaktadır.
    Yapısında bulunan lesitinden dolayı beyin ve sinir hücrelerinin dostudur. Bu kadar yararının yanı sıra susam yağı endüstride de kullanılmaktadır. Özellikle lüks kaliteli sabunlarda, kremlerde, losyon ve şampuanlarda, fırıncılık ürünlerinde, ezilmiş halde tahin ve helvada ve yağının elde edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda yemeklerde ayçiçeği yağının yerine kullanılarak da insanlara farklı lezzetler sunmaktadır.
  2. Murat

Murat Yönetici

Anne sütünü artırdıgını bilmiyordum, bizim yörede helvada kullanılır birde böbreklere iyi gelir diye duymuştum.
  3. Annem cildi için kullanıyor susam yağını bebek gibi yapıyor
  4. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

anneler için çok iyi olduğunu süt verimini arttırdığını duymuştum.
  5. Misafir

Misafir Misafir

peki topuk çatlaklarına iyi gelir mi?
  6. Misafir

Misafir Misafir

7. Misafir

Misafir Misafir

bende kullandım yüzüm tahriş olmuştu çok iyi geldi bide kızlar bişey sorcam benim bacaklarımda batıklar var nasıl kurtulurum lütfen cevap yazın
  8. Misafir

Misafir Misafir

lütfen bana şu batıklardan kurtulma yolunu soyleyın bende pürüzsüz bir cildim olsun istiyorum
  9. Misafir

Misafir Misafir

topuk çatlakları için vazelinin içine aspirin ezip karıştırın
    geceleri topuklarınıza sürüp çorap giyip yatın
  10. Misafir

Misafir Misafir

ben bacaklarımdaki batıklar iiçin bir çözüm istiyorum lütfen cevap yazın ama yazmazsaniz genede teşeekür edrim hepiniz güzel bir bayansıniz umarım benim soruma cevap veren olur
  11. Demekki cilt bakımında özel bir yeri var susam yağının
  12. Misafir

Misafir Misafir

mrb bacaklar icin ben susam yağı aspirin ve limon suyu karıştırıp suriyorum faydasını gordum
  13. diger pek cok yag gibi sari ve tonlarinda degil tavsan kani cay rengindedir.
  14. Misafir

Misafir Misafir

batıklar için en etkili yok iyi bir kese ile yumuşqak şekilde kese yapmak.
  15. Susam yağının bir çok faydası varmış bu kadar faydası olduğunu bilmiyordum
  16. Misafir

Misafir Misafir

batıklar derken ne demek ıstıyorsunuz selüliti kastediyorsanız (portakal kabuğu görünümünü)
    SIKILAŞTIRICI ETKİSİ OLANA Bİ VÜCUT NEMLENDİRİCİSİ
    (BAHARATÇIDAN) 1 ŞİŞE KEKİK YAĞI
    1 ŞİŞE SUSAM YAĞI
    1 ŞİŞE MELİSSA YAĞI ALIN,ALMIŞ OLDUĞUNUZ NEMLENDİRİCİNİZİN YARISINI BAŞKA Bİ ŞİŞEYE BOŞALTIN,DAHA SONRA NEMLENDİRİCİNİN İÇİNE YARIM ŞİŞE OLARAK MELİSA,SUSAM VE KEKİK YAĞLARINDAN EKLEYİN,İYİCE ÇALKALAYIN,,MASAJ YAPARAK SORUNLU BÖLGENİZE AŞAĞIDAN YUKARIYA SÜRÜN
  17. oral yolla kullanıldığında bağ dokuya kadar etki edebilen tek yağdır.
  18. Misafir

Misafir Misafir

kiprik uzadir susam yagi?
  19. Misafir

Misafir Misafir

bacaklardaki batığa : bacaklarını aldıktan sonra tentürdiyot sürebilirsin 1.sinde olmasada 2.uygulamada faydasını görürüsün
  20. Misafir

Misafir Misafir

sütü nasıl arttırıyor... benim 6 aylık bebeğim var ..sütüm az geliyor... tarifini bilen varmı.. bende kullanayım susam yağını

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. susam yaginin faydalari

,
  2. susam yağı faydaları

,
  3. susam yagi neye iyi gelir

,
  4. susam yağı ne işe yarar,
  5. susam yağı,
  6. susam yaginin cilde faydalari,
  7. susam yağı faydaları ve kullanımı,