Sulu boya ile yaprak baskısı; “Yağmur ve Güneş” adlı oyun ; “Fark ettim!” kutusu

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

1. Hayal Gemisi

Hayal Gemisi Yeni Üye

Sanat:

Çocuklar sulu boya ile yaprak baskısı yapmaları için yönlendirilir.Çocuklar hamurları ile oynarlar. Sonra hamurlarının üzerine yaprak yapıştırmaları için yönlendirilirler.

Oyun Hareket- Müzik:

“Yağmur ve Güneş” adlı oyun oynanır. “Yağmur yağdı şemsiyemi açtım kendime uygun bir yer seçtim.” denilerek sınıfın değişik terlerine (masaların altı vb.) saklanılır. ” “Yağmur geçti güneş açtı. Herkes evlerinden dışarı çıktı.” denildiğinde de saklandıkları yerden çıkmaları istenir. Komutlara uygun davranamayanlar kenara ayrılır. Daha önce öğrenilen şarkılar tekrar edilir.

Fen Matematik:

Okulun bahçesine gidilerek değişik yaprak, taş vb. nesneler toplanır. Toplanan yaprak, taşlar sınıfta önceden hazırlanan “Fark ettim!” kutusuna koyulur. Yaprak ve taşlar büyüteçle incelenerek çocukların önceden fark etmeyip şimdi büyüteçle inceleyince neleri fark ettikleri sorulur. (Aaa! Yaprağın rengi değişmiş, Aaa! Daha da kurumuş vb.) Toplanan taşlar büyükten küçüğe doğru sıralanır. Yapraklar da aynı şekilde büyükten küçüğe doğru sıralanır.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş