Sucuklu Kaşarlı Karışık Tost Nasıl Yapılır?

Konu, 'Kanepeler - Sandviç' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Tost yapmak sanattır, tost yapımında öncelikle ekmek seçimi çok önemlidir, tostun ekmeği taze olmamalı hafif bayat yada dinlenmiş ekmek olmalı, dilerseniz hazır tost ekmekleri ile de deneyebilirsiniz. Tost yaparken öncelikle tost makinanızı ısıtmanız ve öyle ekmeği koymanız gerekiyor. Tostun sucuğu ve kaşarı çok önemli olduğundan mükemmel bir tost için bu 3 malzemenin yanı sıra pişirim sırrını da bilmeniz gerekiyor.
    Öncelikle %100 dana etinden olan sucuğunuzu keserek ekmeğin iç tarafında boş yer kalmayacak şekilde bolca sucuk yerleştirilir ve tost makinasında pişirilir sonrasında sucuğun tersi çevrilir ve bu bölümde pişirilir bu arada sucuğun yağı çıkar ve ek yağ kullanmanıza gerek kalmaz, sonrasında dilimlenmiş kaşarlar sucuğun üzerine eklenir ve ekmek kapatılır ve tostlama işlemine başlanır bu işlem 3-4dk sürecektir bu sürede sık sık ekmeği çevirmeniz gerekecektir, kaşarın yavaş yavaş dışarı çıkması ile tostunuz hazırdır, Afiyet olsun.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Kasım 2014
  2. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Muhteşem görünüyor bende istiyorum.

3. G

Güliz Yeni Üye

Kaşarı çok önemli olduğu kadar sucuk ta çok önemli. Bende severim bana da gönderiniz lütfen.

4. n

nesrin_27 Yeni Üye

Tostu yaparken seramik tost makinesi deneyin bakın ne kadar lezzetli olacak tostunuz.

5. N

Nicole Yeni Üye

Arasına birde zeytin koymayı deneyin ne kadar güzel olacak göreceksiniz.

6. b

blacktost Misafir

beşler sucuk vazgeçemediğim marka herkese tavsiye ederim

7. Orko

Orko Bilgi Sihirbazı.

enfes leziz gözüküyor, karışık gibi sanki..

8. Netice

Netice Yeni Üye

Tost yapmak zaten bir sanattır görüldüğü gibi kolay değildir bence mesela buradaki tostun görüntüsü tek kelime süper

9. Ottoman

Ottoman Bölüm Yöneticisi

%100 ev yapımı kaliteli tost yemek isteyenlerin bu önerileri dikkate almasını öneriyorum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş