Soner Gerçeker Biyografi-Soner Gerçeker Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

1. A

Almira Yeni Üye

Adana da doğdu. Müziğe 8 yaşında başladı. İlk sahne deneyimini Türk sanat müziği yorumlayarak, Adana ordu evinde gerçekleştirdi. Ardından orta öğretim ve lise dönemi başladı, artık müzik vazgeçilmezdi onun için, bulunduğu her ortamda şarkı söylemesi istendi kendisinden. İlk klavye eğitimi başladı, ardından özel gitar dersleri. Hocaları sesinin güzelliğini fark ettiklerinde, gitar eğitimi yarıda kaldı ve ses eğitimi dersleri ağırlık kazandı. Uzun yıllar şan eğitimi ve nota-solfej dersleri aldı.

Bir süre Adana musiki cemiyetine devam etti fakat asıl tarzı batı müziği olduğu için bu yönde geliştirdi kendini. Vakıf konserleri, yılsonlarındaki resitaller ve sadece tercih ettiği bar programları yaptı. Birçok radyo programına davet edildi, konuk oldu.
    Müzikte en verimli olduğu sene 2000 senesiydi. En sevilen bestelerini bu senelerde yaptı. 2001’de diksiyon dersleri aldı ve Kanal A televizyonunda kendisinin hazırlayıp sunduğu bir canlı performans programı olan Müzik Ekstrayı yaptı. Kısa zamanda çok tercih edilen bir program oldu ve birçok ünlü ismi programına konuk etti. İstanbul’a gelmesi için teklifler aldı ama onun için henüz zamanı değildi. Aynı sene halkla ilişkiler bölümünü kazandı. İdealindeki diğer meslek de buydu. 2003 senesinde Çukurova Ses Yarışmasında 2.oldu ve ardından 2004 de Çukurova TV de Soner’le Performans adlı, programını yaptı.

2005 yazında bir arkadaşının isteği üzerine Haketmedim Seni şarkısı amatör bir kayıtla internete verildi. O bu duruma çok sinirlendi, ev ortamında alınan amatör bir PC kaydı ne kadar beğenilebilirdi ki: ama o şarkı, Türkiye’de ve hatta dünyanın birçok ülkesindeki televizyon, radyo ve barlarda dinleyicilerle buluştu ve çok sevildi.
    Soner şimdi kendisine gelen projeleri değerlendiriyor ve bir yandan da başka albümlere besteler hazırlıyor. Dinleyicilerini memnun edebilecek doğru işlerde bulunmak tek amacı. Samimi duruşu, mükemmeliyetçiliği ve en önemlisi müziğe ve sevenlerine olan saygısı hep takdir edildi. Hayat felsefesi edindiği bir sözü var: Herkes tarafından sevilen, yalancı bir insan olmaktansa; sevilmeyen doğru bir insan olmayı tercih ederim.

Yorumcu, Besteci ve Şakı Sözü Yazarı olan Soner Gerçeker, aynı zaman da Rafet El Romanın Vokalistidir, 2012 yılında Rafet El Roman'ın seslendirdiği SENDEN SONRA parçasının bestecisidir bunun dışında Rafet El Roman’ın önderliğinde devam eden Müzik Benim Hayatım Projesinde Yer Almaktadır, Bu Kapsamda Çeşitli, Televizyon programlarına katılımları devam etmektedir, yanı sıra çok yakın bir tarihte Müzik Benim Hayatım Projesi adı altında, Seslendireceği Haketmedim Seni Şarkısının Yer Aldığı complation(karışık) albümle birlikte ve hemen ardı sıra Single Albümüyle Sizlerle Olacaktır.

Soner Gerçeker'in Amacı bugüne kadar ki müzik birikimini, güzel bir albümle siz sevenleriyle buluşturmak...

2. H

Hoca Yeni Üye

müzik benim hayatım projesindeki en başarılı isimlerden biri.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş