Somaliya Yardım Gönderme

Konu, 'Site Duyurularımız' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Somaliye nasıl yardım gönderebilirim,
    Somaliye SMS yardımı
    Afrikya SMS yardımı

Tüm operatörlerden 2868' e boş bir mesaj (SMS) göndererek insanlığa 5 TL lik destekte bulunabilirsiniz.

Hayırsever Türk halkının yardım elini dünyanın dört köşesine ulaştıran Türk Kızılayı, şimdi de Afrika’ya insani yardım ulaştırabilmek için bir kampanya başlattı. Özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği yurtdışı insani yardım çalışmalarıyla, sadece ülkemizin değil uluslararası kamuoyunun da takdirini kazanan Türk Kızılayı, kuraklık ve açlığın pençesinde can çekişen Afrika’ya da duyarsız kalmıyor.
    İhtiyaca göre Afrika kıtasındaki yardım çalışmalarını sürekli olarak devam ettiren Türk Kızılayı, son dönemde yaşanan kuraklık ve neticesindeki açlık tehdidinin açtığı yaraları sarabilmek için yardım kampanyası başlattı. “Afrika Açlık Çekiyor Türk Kızılayı Yardıma Koşuyor” ve “Haydi Türkiye Afrika İçin İyilik Kandillerini Yakalım” sloganlarıyla yürütülecek olan yardım kampanyası ile hayırsever halkımızdan, yardım ellerini Afrika’ya uzatmaları isteniyor.
    Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, “İnsanlığın ortak utancı olarak nitelenebilecek bu sefaletin bir an önce ortadan kaldırılması için insanlığı ortak vicdanının hepimize yüklediği sorumluluklar olduğuna inanıyoruz. Dünya'nın neresinde bir afet yaşanıyorsa oraya hiçbir ayrım gözetmeden Anadolu insanının tarifsiz merhamet duygusunu taşıyan Türk Kızılayı, başta Somali ve Kenya olmak üzere her türden sömürünün kurbanı olan Afrika'ya da elimizi uzatmak için halkımızın desteğini bekliyoruz” diyerek çağrı yaptı.
    11 Milyon İnsan Kuraklık Nedeniyle Ölümün Kıyısında
    Afrika Boynuzu denilen coğrafi bölgede bulunan Somali, Cibuti, Etiyopya ve Kenya’da 11 milyon insan kuraklık nedeniyle ölümün kıyısında. 20 yıldır iç savaş yüzünden açlık ve yoksullukla yaşam mücadelesi veren Somali halkı, şimdi de kuraklığın getirdiği kıtlıkta ölümle pençeleşiyor. Birleşmiş Milletler 20 Temmuz 2011’de Somali’nin güney bölgesinde yer alan, Kuzey Bakool ve Aşağı Shabelle bölgelerinde kıtlık ilan etti. BM’ye göre gerekli müdahalenin yapılmaması halinde birkaç ay içinde ülkenin kuzeyindeki diğer bölgelerde de kıtlık ilan edilecek. Açlıktan Somali nüfusunun yarısı yani 3.7 milyon kişi etkilendi. Kuraklıktan Somali’nin en çok aşağı Shabelle, orta ve aşağı Juba, Bay, Bakool, Benadir, Gedo ve Hiraan bölgeleri etkileniyor. Bu bölgelerde yaklaşık 310 bin çocukta akut beslenme bozukluğu tespit edildi. Dengesiz beslenmeye bağlı beş yaş altı çocuk ölümlerinin oranı her geçen gün artıyor. Öte yandan Somali gibi komşuları Kenya, Etiyopya ve Cibuti’de de alarm zilleri çalıyor.
    Yerel Alışkanlıklara Özel Gıda Kolisi
    Türk Kızılayı her insani yardım operasyonunda olduğu gibi Afrika’ya yardım kampanyasında da bölge halkının ihtiyaçlarını önceden tespit etti. Bunların arasında gıda, hijyen ve sağlık malzemeleri öne çıkıyor. Afrika’ya gidecek gıda kolisi de bölge halkının tüketim alışkanlıkları dikkate alınarak hazırlanıyor. Gıda kolisinde nohut, mercimek, pirinç, makarna, yarma buğday, bitkisel yağ, bebek maması ve süt tozu bulunuyor.
    Türk Kızılayı Bağış Yöntemleri
    Yardım kampanyası hakkında detaylı bilgi almak ve bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız, Türk Kızılayı’nın ücretsiz bilgi ve bağış hattı olan 168’i arayabilecekler. Yardımseverler, kampanya için özel olarak açılan banka hesap numaralarından ve Türk Kızılayı’nın resmi internet sitesi, TÜRK KIZILAYI adresine girerek bağışta bulunabilecekler.
    Banka: Tüm bankalardaki Türk Kızılayı hesabı

İnternet: TÜRK KIZILAYI

Telefon: 168 ücretsiz bağış ve danışma hattı

PTT: 2868 numaralı Türk Kızılayı posta çeki

Kızılay: Tüm şubeler

SMS yoluyla: Tüm operatörlerden 2868’e boş mesaj atarak 5 TL’lik bağış yapılabilir.

Türk Kızılayı Mutfak Seti+Gıda Kolisi bağışı için: 200 TL’lik bağış ile 5 kişilik bir ailenin bir aylık ihtiyaçları karşılayabilirsiniz.

Ayrıca her türlü ayni bağış için 168 ücretsiz bağış hattımızla irtibata geçebilirsiniz.

2. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Herkes elini uzatsın Somaliye birsürü çocuk açlıkla yüzyüze onların ölmesine izin vermeyelim

3. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

hemen mesaj atıyorum somalideki çocuklara birazda olsa katkımız olsun

4. M

Misafir Misafir

5. M

Misafir Misafir

arkadaşlar bn bişi soracaktım yardımda gıda bide mutfak kolisinden bahsediyo ben kozmetik çeyiz giyim işyerim var iki koli giyim (pantolon hazırladm acaba olurmu

6. M

Misafir Misafir

2 mesaj da ben attım ama daha fazlası lazım bugün haberlere baktım 5 yaş altı 30000 çocuk ölmüş ... her dakika devam ediyor muhabirin dediğine göre gelenler sadece 1 öğünlük yemek ve bi kaç kap kacak veriyormuş o kadar bi sonraki öğün yine aç insanlar ayrıca sağlık problemleri de var...

7. M

Misafir Misafir

Allah için yardım ettik, inş.

8. i

irem Yeni Üye

Umarım yapılan yardımlar yerine ulaşmıstır ve o masum insanlar açlıktan dolayı ölmekten kurtulur

9. M

Misafir Misafir

somalideki insanlar için bidua etmek istiyorum ...her kes elini açsın ve benimle birlikte amin desin...allahım sen somalideki insanlara yardım et...aminnn...allahım orada kalan insanlar ölmesin...amin..saygılarla...

10. M

Misafir Misafir

bir yardım eli uzatalım hemen gönderdim :)

11. i

irem Yeni Üye

Aminnnnnnn diyorum bende yardım eden herkesten Allah razı olsun

12. M

Misafir Misafir

tüm türkiye lütfen someliye mesaj gönderin bn köntörum bitesiye kadar gönderdim

13. M

Misafir Misafir

ünlü kişilerde yardım ediyo ne güzel

14. A

Almira Yeni Üye

Şu an Turkuaz gurubunun yardımını izliyorum Allah razı olsun 35 milyon tl oldu 50 milyonu aşmasını bekliyorum. Başka gruplardanda bu olay devam edecektir. Atv, Sabah gurubuna katkısından dolayı teşekkürlerimi sunmak isterim.

15. n

nesrin_27 Yeni Üye

Ömer Üründül 200.000 tl verdi helal olsun bir yazar olarak bu kadar bağış yapması yürekli olmasını gösterir. Kiler gurubuda 500.000 tl verdi Makina ihrcatcılar birligide 60.000 tl kendi şirketlerindende 50.000tl verdi sağolsunlar toplamda 110.000 tl. Reis Gıda 35.000 tl gönderdi sağolsunlar.

16. a

asi1 Yeni Üye

Turkuaz gutubu 200.000 tl göndermiş çok teşekkürler. Bir kız çocugu 9 tl harclıgını göndermiş onu cok cok öpüyorum.

17. b

betül Yeni Üye

Medikal parktan 400.000 tl ve Somaliye 2 hastane projesi bence süper bir bağış.

18. G

Güliz Yeni Üye

Hollandadan katılan Oruç soyadlı kişi 500.000 tl toplamda yardım yaptı Allah ondan razı olsun. Çok iyi ya Gaziantepspor kulubu yönetimi ve futbolcularıda 100.000 tl yaptı halkımızın sağ duyusuna maşallah.

19. b

bluesim Yeni Üye

Galip Öztürk Metro Turizm Ceosu 500.000 TL yardım etti Allah razı olsun. Allah daha çok versin.

20. a

ayla Yeni Üye

İstanbul Odalar birliginden 1milyon tl verildi tebrikler.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş