Sivilce Evde Nasıl Tedavi Edilir?

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında mavimelek tarafından paylaşıldı.

1. m

mavimelek Yeni Üye

Sivilceye Evde Çözüm Nasıl Olur,
    Sivilce Evde Nasıl Geçerilir,
    Evde sivilce tedavisi nasıl yapılır

Evde sivilce tedavisi için yöntemleri gelişiyor Artık Sivilce Evde Tedavi edilebiliyor..

Sivilcelerden kurtulmak için doktora gitmenize gerek yok!. Evde uygulayacağınız yöntemlerle,sivilcelerden büyük oranda kurtulabilirsiniz. Reader’s Digest dergisinde yayınlanan aşağıdaki bilgiler sivilcelerinizi tedavi etmenize yardımcı olacaktır..

Aspirin: Bir aspirini ezerek ve çok az suyla bunu ıslatarak, sizi bıktıran sivilceler üzerine sürün. Ve sivilcenin üzerinde birkaç dakika kalmasını sağlayın, sonra sabun ve suyla yıkayın.

Bu kızarıklığı azaltacak ve ağrısını hafifletecektir. Eğer, sivilceniz halen geçmezse, bu uygulamayı sivilceniz tamamen iyileşene kadar her gün tekrarlayın.

Zeytinyağı: Akneyi tedavi etmek için yüzünüze zeytinyağı sürmek biraz saçma gibi gelebilir. Ancak birçok insan bunun işe yaradığını söylüyor. 3 çorba kaşığı zeytinyağı ile 4 çorba kaşığı tuzu karıştırın ve macun hazırlayın. Karışımı elinize ve parmaklarınıza sürün ve yüzünüze yayın. Bir iki dakika bekledikten sonra, ılık ve sabunlu suyla yüzünüzü durulayın. Bir hafta boyunca bunu her gün uygulayın, daha sonra ise bu uygulamayı haftada 2 ya da 3 kez yapın. Yüzünüzde farkedilir bir iyileşme göreceksiniz. Zeytinyağı cildin doğal nemini iyileştirirken, tuz da gözenekleri temizliyor.

Diş macunu: Yüzünüzün ortasında kocaman duran sivilcenizden şikayetçiyseniz, sivilcenin üzerine jel ve beyazlatıcı olmayan diş macunu sürün. Sabaha kadar sivilceniz kurumuş olacak. Diş macunu sivilcenin suyunu alır ve yağı içine çeker. Bu yöntem çok işe yarar. Ancak, hassas ciltler için tahriş edici olabilir.

2. E

Esram Yeni Üye

Sivilcemi hiçbirzaman tedavi yoluna gitmedim sivilcelerimi sıkmak en keyif verici olaydı bana

3. B

B$RAA Misafir

Sivilceler çok sinir bozucu sivilceleri patlatmak doğru deil iz bırakıyor .genelde limon ve pudrayı karıştırıp krem haline getirip yüzüme sürüyor

4. M

Misafir Misafir

ben diş macunun denedim çok faydasını gördüm evet biraz yakıyor cildi ama o lo kadar zeytinyagıda denedim zaten su anda çok iyi bir

5. M

Misafir Misafir

6. M

Misafir Misafir

16 yasındayım yüzümde var cildim aşırı yağlı aceba ne ii olur bi bilgi verirseniz sewinirim

7. M

Misafir Misafir

ben 15 yasındayım 3 senedir doktor tedavisi görüyorum çok faydası oldu benim sivilclerim küçük ama sayısı fazla.cildim de hassas.eğer sizin de sivilceleriniz ve cildiniz böyleyse ve evde geçirmek istiyorsanız elma sirkesi mucizevi bir sey.bir çay tabağına biraz elma sirkesi 2 damla da su koyun pamukla yüzünüzü silin kurumasını bekleyin.geçmis olsun• Doğrudur

8. M

Misafir Misafir

merhaba ben kendimi bildim bileli yüzüm pürüzsüz olmadı bu yüzden ergenlik sivilcesi de diyemiycem ne yazık ki fakat bal maskesi denediğim zaman gerçekten faydasını görüyorum bir çay kaşığı bal ile bir çay kaşığı limon suyunu karıştırıp sürdüm ve 20 dakika bekledikten snra ykadım inanılmaz yumuşama ve sivilcelerimde kuruma hissettim ardından gece diş macunu tedavisini uyguladm ve azalma gördüm :)

9. M

Misafir Misafir

:cool: kendi haline bırakın.

10. M

Misafir Misafir

elini burnuna sür, eğer elinin yağlandığını anlarsan sabunla yıka.böylece cildin kurumuş olucak ve sivilce çıkamıcak.cips ve çekirdek sakın yeme.

11. M

Misafir Misafir

Ben de 15 yaşındayım.Yaz tatilinde Hiç sivilcem çıkmamıştı.Ancak okullar açılınca inadınamı . Suratım çok yağlı. + Masturbasyon sivilce ile alakası varmı ?

12. şafaklalik

şafaklalik Misafir

arkadaşlar zeytinyağını denedim faydasını hemen gördüm anında bide pudrayla limonu karıstırdım macun kıcamına getirdim süper oldu yüzüm bide diş macununu yapıcam o zmn kurtulucamm bu sivilcelerden

13. E

Elif Dilara Yeni Üye

sivilceyle fazla oynamayın kuruması için işlemler yapın

14. s

sivilceli ergen Misafir

bn 13 yaşındayım ve ergenlik sivilcelerim var bu neden den dolayı moralim bozuluyo kndimi çirkin görüyorum sivilceye en çok ne iyi gelir

15. m

misafir Misafir

diş macunu etkili limonda yağlı cilde iyi geliyor benzaymicinin sivilce kremi en etkili kremmiş doktor tavsiye etmişti uyguladm çok faydası war ama kullanmayı bırakınca eskisi gibi oluyo

16. a

ayşenaz Misafir

ben diş macununu ullanıyorum ve gerçektende çok iyi ama başka bir tarif daha biliyorum 1 yemek kaşıgı bebk pudarasına krem haline gelineye kadar gül suyu fındık kadarda diş macunu karıştırın krem gibi olana kadar köpüklenecek biraz sonra yüzünüzün her yerine sürüün 20 dk bekletin yanıo ama çok iyi

17. Öylesine

Öylesine Misafir

hahaaha aynen çok zevkli

18. a

arsız bela Misafir

macun işe yaramıyorrrrrrrrrrr

19. K

Kayıtsız Misafir

hergün 2 kere yüzünü iki kere Hacı Şakir veya doğal olan bir sabunla yıka ve sivilce bulunan yerlere limon suyu sür ve sabah kalkınca limonu yıka ve yüzüne asla kirli elle veya sürekli dokunma

20. s

sedat kaya Misafir

ben 15 yaşındaym yüzüm çok yağlı ve sivilce vr bunların geçmesi için en önlemeliyim

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş