Sivilce Bir Günde Nasıl Tedavi Edilir

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Ruhsar tarafından paylaşıldı.

1. R

Ruhsar Yeni Üye

Sivilcelerden kurtulma yolları
    Sivilce tedavisi
    Sivilce Nasıl Geçer

Akne (sivilce), tedavisi uzun sürelidir ve iyilşemesi geçtir. Tedaviye geç yanıt veren bir cilt hastalığıdır. Kısacası düzenli ve sabırlı bir tedavi uygulanır. Bunun için bir cildiye uzmanına başvurmanız gerekir.

Akne tedavisinde çok sayıda kullanılan ilaç vardır. Cildiniz ve sivilceniz için en uygun olanı, doktorunuz tarafından belirlenecektir. Yoğun sivilceli bir hastaya antibiyotik tedavisi uygulanır. 2-3 ay süren bir tedavi gerekir. Hastanın yaşı, cinsiyeti, sivilcenin türü ve şiddeti, ilaç tedavisinde göz önünde tutulacak faktörlerdir.

Bunun dışında cildin yumuşak bir sabunla yıkanması, hem yağlanmayı azaltır hem de tedaviye yardımcı olur. Fakat cildi çok fazla kurutan sabunlardan, temizleyicilerden uzak durmak gerekir. Çok fazla yıkamak cilde zarar verir. Bunun dışında, cildinizi tahriş edecek giysilerden kaçınmanız gerekir. Sivilcenin iyileşmesini yavaşlatan bir durumdur.
    Sivilcelerle oynamak, sıkmak ya da kaşımak iz kalma ihtimalini arttırır.

alıntı

2. N

Nida Yeni Üye

Sivilceyi bir günde yok edebilmek imkansız gibi geliyor bana

3. R

Ruhsar Yeni Üye

Sivilceler yediklerimizlede alakalı olabiliyor.

4. M

Misafirgxfgsfgd Misafir

Hemencik geçiyor mu sivilce

5. M

Misafir Misafir

yardım edin yüzüm sivilceden gecilmiyo nolur

6. M

Misafir Misafir

ya siz varya benim yüzümü bi görseniz sanki deri yok sadece sivilce var yüzümde sanarsınız yüzüm o kadar kötü yani ayrıca bu sivilceler bende tam 3 yıldan beri var o yüzden öyle 1 güncükde geçeceğini hiç ama hiç zannetmiyorum

7. H

Hoca Yeni Üye

Yüzünüzde ki sivilcelerle oynamayın ne yiyosanız ne yapıyosanız yapın bitkisel ilaçlar satan bi yerde öyle söylenmişti bana

8. M

Misafir Misafir

Bndede bayabi sivvilce vardı doktor tavsiyesinde ilaç aldım biraz daha azaldı ama suratımı buhara tutuyorum yıkıyorum ..banyodan sonra ise tuzla dairesel haraketlerle siliyorum ..

9. M

Misafir Misafir

kızlar sivilceyi patlatınve direk silin kolonyayla ben cilt uzmanı derya:cool::cool:;););):p:p:rolleyes::rolleyes:

10. M

Muhibbi Yeni Üye

Sivilceyi bir günde temizlemek gibi bir şansımız yok

11. M

Misafir Misafir

aynen asla 1 günde iyileşm-ez ben denedim olmuyor:(:(:eek::eek:

12. çılgın kız

çılgın kız Misafir

valla bende 2yıldır çekiyorum bir türlü geçmiyo bu da alın yazımızmıs artıkın:D

13. z

zayn Misafir

başlığı ilk gördüğümde inanamadım ama ne gerçekten geçer mi diye tamam haber fiyaskoymuş... zaten ben bu sivilcelerle 3 yıldır uğraşıyorum yapmadığım bi şey kalmadı nasıl 1 günde geçsiinnn :(

14. M

Misafir Misafir

Ankara da sivilce tedavi merkezi var mı

15. M

Misafir Misafir

çikolatada sivilceyi artırıyo dikkat etmek lazım...

16. N

Naime Yeni Üye

Sivilceyi bir günde nasıl yok edebilirizki imkansız geliyor

17. M

Misafir Misafir

ayda yılda bir yüzümde bir tane sivilce anca çıkıyor :)

18. M

Misafir Misafir

yoğur ve limonu karıştırın yüzünüze sürüp bekletin denedim azaldı

19. M

Misafir Misafir

bilgi için teşekkürler.

20. M

Misafir Misafir

aslında benim sadece bir sivilcem var onun dışında yüzüm tertemiz alışmadığım için o bir taneden kurtulmak istiyom hissetmiyom ama görünmüyoda aslında ama gıcığım abi
    :p

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş