Sinüs Problemleri İçin Doğal Yöntemler

Konu, 'Kulak Burun Boğaz Tedavisi' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

1. d

denizfeneri Yeni Üye

Sinüs problemi pek çok kişinin genel sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Bu sağlık sorunu ile başedebilmek için yapabileceklerinizin en başında nemli havayı solumak yatmaktadır. Kuru hava sinüsleri tahriş eder; havayı nemli tutmanız gerekmektedir. Günde 2 ya da 4 kez burna nemli hava çekmek gerekmektedir. Özellikle banyonuzun kapısını kapalı tutmanız gerekmektedir. Saç spreyleri, kuvvetli temizlik ürünleri, boyalar, parfümler ve sigara dumanı sinüsü olanları rahatsız eden durumlar olarak bilinmektedir. Ağır temizlik ürünleri kullanmaktan kaçınarak ve evin içinde sigara içilmesinin önüne geçerek sinüs sorunlarınız ile baş edebilirsiniz. Sinüs problemleriniz varsa bol bol su içmeli ve sıvı gıdalardan yararlanmalısınız. Böylece sinüs boşlukları yumuşayarak sümüğünüzün akmasına yardımcı olmaktadır. Kafein ve alkol içeren içecekler vücudunuzda kuruluk oluşturacağı için kullanımı tavsiye edilmemektedir. Burnunuzu tuzlu su çözeltisi ile bol bol yıkayın. Burnunuzu yıkarken kullanacağınız durulama şişesi, şırınga ya da damlalık şişe gibi malzemelerden yararlanarak burnunuzu sık aralıklarla temizleyin. Burun alerjisine sebep olan etkenleri etrafınızdan yok edin.

2. E

Erkan Onan Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar ne kadar uğraşırsan uğraş ne kadar ilaçtan uzak durayım doğal yollarla halledeyim dye düşünürsen düşün bi kere bu baş belası sinüzit ağrıları eğer ki kronikleşmişse hiçbir sey işe yaramıyor. Bunun için size tavsiyede bulunayım ekol kbb da sinüzit tedavisi için balon tedavisi uygulanıyormuş, bu tedavi için hastahanede yatmayada gerek olmuyormuş öyle. Şu işten güçten bi fırsat bulduğumda hemen gitmeyi düşünüyorum açıkcası ben.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Sinus problemleri ile ilgili turkce olarak ilk defa okuyorum gayet guzel bilgiler aktarilmis, hemen bu hastaligi detayli arastiricam.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş