Sınıf Öğretmeni Kreşte Çalışabilir mi?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

1. elnur

elnur Yeni Üye

Anaokulu ya da kreş ortamları her daim yenilenen elemanları ile bilinir. Bu duruma sebep olarak bu ortamların çalışma koşullarının oldukça yorucu olması gösterilmektedir. Burada çalışan elemanlar için yönetmelikte geçen maddelere göz attığımız zaman 2009 yılından beri herhangi bir değişiklik yapılmadığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Kreşler için en uygun öğretmen grubunun anasınıfı öğretmenleri ya da çocuk gelişimi ve eğitimi alanında uzman kişiler olduğu düşünülmektedir. Yönetmelikte bu alanda uzman kişilerin yanı sıra psikoloji ve sınıf öğretmenleri branşlarında eğitim almış kişilerinde kreş ve gündüz bakım evlerinde çalışabildikleri yazmaktadır.

anaokulu1.jpg

Siz de kreş ve gündüz bakım evinde çalışmayı düşünüyorsanız ve bu hayalinizi gerçekleştirmek için başvuruda bulunacaksanız sınıf öğretmeni ya da çocuk gelişimi ve psikolojisi alanında eğitim almış olmanız gerekliliği maddesini unutmamalısınız.

65987.jpg

Bu konuda yaptığım araştırma sonuçlarına göre forum sitelerinde bile tartışma konusu olan sınıf öğretmeni kreş ortamında çalışabilir mi sorusuna cevaben evet cevabını gönül rahatlığı ile size verebiliyorum. Sonuçta öğretmenlik mesleğini alan her birey çocuk gelişimi ve psikolojisi alanında gerekli eğitimi eğitim derslerinde almaktadır. Her yaş grubunun psikolojik ve fiziksel gelişimi hakkında bilgi edindikten sonra ve anasınıfı yaş grubuna en yakın öğretmenlik branşı olan sınıf öğretmenliği branşında da eğitim aldıktan sonra neden kreş ve gündüz bakım evleri bize hayır desin ki? Sizce hayır deme imkanları yok değil mi?

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş