Sinema salonlarında soygun devam ediyor

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Toplum olarak görsel sanatlara ilgimizin az olduğundan dem vurulurken, Beyaz perdenin ülkemizde hak ettiği yerde olmadığını her platformda dile getiren birileri vardır. Bu hafta kızım ile Ankamall alışveriş merkezinde sinema izlemek isterken, kızım afişinden etkilenmiş olacak ki " Yolunda A.Ş" isimli filme girdik, bir öğrenci bir sivil 32 TL ücret ödedikten sonra, kızım birden susadım baba dedi. Piyasa değeri en fazla 50 kuruş olan küçük şişe (pet) suya 2.75 TL öderken insanların neden sinemaya gelmediğini anlar gibiydik.

Sinema salonlarında fahiş fiyat ile satılan ürünler artık havalimanlarını geçmiş durumda, sanki zindana düşmüş ve orada aç kalmamak adına bir bardak suya belki de bir aylık maaşını verecek kadar derinden etkiledi bu olay. Yurdumda ne zaman ki, fırsatçılık son bulur o zaman Türk sineması gelişmeye başlar. Sinema girişinde perde arasında dışarıda 1.5 TL olan dondurmaya 7 TL vermek, 200 gram gelecek mısır patlamasına 15 TL vereceksek bu sinemaların yolu unutulmaya yüz tutacaktır.
    Sinema Salonu.jpg
    Yurdum işletmelerinde devam eden bahşiş anlayışından sonra kapalı alanlardaki fahiş fiyatlar bizi ileriye götürmeyecektir. Her konuda Avrupalı olmayı hedefleyen insanım bedelini ödedikleri yemeğe bile kalkarken bahşiş vermek, otopark da vale ücreti vermek zorunda kaldıkça önümüzü göremeyeceğiz.

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Eger ilgi az ise ilgiyi yukseltmek adina islemler yapilsin öyle ise, 10 milyonluk nufusuyla Isvec'te bile sinemaya ilgi yuksek, 75-80 milyonluk Turkiyemizde neden az? Insanlar birseyleri sorgulamak yerine calisarak duzeltmeye calissa farkli sistemler fikirler uretmeye calisirsa eger sonuclar daha pozitif olur diye dusunuyorum :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş