Sibel Tüzün biyografi-Sibel Tüzün Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

1. A

Almira Yeni Üye

29 Eylul 1971 yılında İstanbul da doğan Sibel Tüzün Hikmet Şimşek gibi değerli öğretmenler ve koro şefleriyle çalıştı.

Beşiktaş Atatürk Lisesinde okuduğu yıllarda pop ve rock müzikle ilgilendi ve 1986 da Milliyet Gazetesi Liselerarası Müzik Yarışmasında okuluna üçüncülük kazandırdı. Aynı yarışmada besteci aranjör Melih Kibar ile tanışarak reklam filmleri seslendirmeye başladı. Ajda Pekkan Erol Evgin gibi birçok sanatçıya albümlerinde ve sahne çalışmalarında eşlik etti.

1988 yılında İ.Ü. Devlet Konservatuarı Opera ve Konser Şarkıcılığı Bölümüne birincilikle alınan Sibel Kuşadası Altın Güvercin ve Eurovision Şarkı yarışmalarına katılarak ödüller aldı.

1992 de RAKS Müzik Yapım la anlaşma imzalayarak Ah Biz Kızlar ve Şamata. Bu başarıyla Sibel yaklaşık iki yıl süreyle yurt içi ve yurt dışında pek çok konserler verdi.

1994 yılında Londra da Robert Bricknell ile bir süre şan derslerine devam etti. Ardından Türkiye ye dönüp RAKS Müzikle ikinci albüm çalışmalarına başladı. NEFES KESER AŞKLAR isimli albüm ve Sibel yine hak edilen başarıyı yakaladılar. Kısa sürede yakalanan satış grafiğiyle beraber yine hitler ortaya çıkarmaya başladı. Kaçın Kurrası Arinna Müzik i kurdu.

1998 Haziran ayı içinde piyasaya çıkan HAYAT BUYSA BEN YOKUM BU YOLDA albümünde sekiz parçanın sözlerini Sibel yazdı. Müzik adına hep başarılı çalışmalar yapan Sibel albümün prodüktörlüğünü de üstlenerek çok farklı ve iddialı bir çalışmaya imza attı. Hayat buysa ben yokum bu yolda nın Charles Richards tarafından çekilen klibi özellikle Fransız müzik kanalı MCM de büyük ilgiyle karşılandı.

2001 yılında Bay Müzik le anlaşarak YİNE YALNIZIM albümünü piyasaya sundu. 2002 yılında yapımcı olarak yine ARİNNA MÜZİK le çalışmaya karar veren Sibel 2006 yılında 51 inci kez düzenlenecek olan EUROVISION ŞARKI YARIŞMASI’nda ülkemizi ATİNA’da temsil etti.

11 nci Oldu.

Eurovision temsilcimiz Sibel Tüzün

51. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi besteci Tüzün’ün Türkçe hazırlayacağı 3 eser arasından seçilecek.

NTV-MSNBC VE AJANSLAR

Güncelleme: 18:32 TSİ 08 Ocak 2006 Pazar

İSTANBUL - TRT’nin “Eurovision Şarkı Yarışması” için izleyeceği takvim ile organizasyonun programı sanatçı Sibel Tüzün yarışacak

2. H

Hoca Yeni Üye

survivorda gider ayak çamur atma ihtiyacı hisseden sanatçımız. sanatçı kimliğine uymadı. geçmiş olsun.

3. E

Elma Yeni Üye

Sibel Tüzün çok beğendiğim bir sanatçı şimdide survivör yarışmasında yakından izliyoruz kendisini

4. M

Muhibbi Yeni Üye

makyajı filan değil de, çok fena pasif agresifmiş. elenirken ben bunu gördüm. irkildim.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş