Seçim Yasakları Ne Zaman Bitecek 2011

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında azize isler tarafından paylaşıldı.

 1. azize isler

  azize isler Yeni Üye

  Seçimler kaçta başlayacak kaçta bitecek? seçim yasakları 2011 ysk, Seçim yasakları saat kaçta bitecek?
  [​IMG]
  seçim yasakları kaç gün önce başlar
  12 Haziranda yapılacak milletvekili genel seçiminde propaganda ve yasakları, yarın başlayacak. Bu tarihten itibaren açılış ve temel atmaları da kapsayan törenler düzenlenemeyecek, seçim propagandasına dönük gezilerde makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen araçlar kullanılamayacak.

  YSK, seçim propaganda ve yasaklarının başlangıcı yarından oy verme gününü takip eden güne kadar olan yasakları belirledi.

  Buna göre, yarından sabahtan, oy verme gününden önceki 11 Haziran Cumartesi günü saat 18.00'e kadar olan propaganda süresinde, denetim ve gözetim yetkisi ilçe seçim kurullarında olacak.

  Yarın başlayacak seçim propagandası döneminde, ilçe seçim kurullarınca gösterilenler dışında açık ve kapalı yerlerde toplu olarak propaganda yapılamayacak.

  Partiler ve adaylar, kendilerini tanıtıcı nitelikte broşür ve el ilanları dışında herhangi bir hediye ve eşantiyon dağıtamayacak ve dağıttıramayacak.

  2 Haziran Perşembe ile 11 Haziran arasındaki dönemde yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayın araçları ile kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi ve iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla, bir siyasi partinin veya adayın lehinde veya aleyhinde veya vatandaşın oyunu etkileyecek biçimde yayın ve herhangi bir surette dağıtımı yapılamayacak.

  Propaganda için kullanılan el ilanları ve diğer her türlü matbuat üzerinde Türk bayrağı ve dini ibareler bulundurulamayacak. Siyasi partiler ve adayların, yapacakları propagandalarda, Türkçe kullanılması esas olacak.

  Seçim propagandasının başlayacağı yarından itibaren ayrıca 298 sayılı Kanun'un 62. maddesinde sayılı bütün daire, teşekkül ve müesseselerle Bankalar Kanunu'na tabi teşekküllere ait kaynaklardan yapılan iş ve hizmetler dolayısıyla, açılış ve temel atmaları da kapsayan törenler tertiplenemeyecek, nutuk söylenemeyecek, demeç verilemeyecek ve bunlar hakkında her türlü vasıtayla yayınlarda bulunulamayacak.

  Bu dönemde, Başbakan ve bakanlarla, milletvekilleri yapacakları seçim propagandası ile ilgili gezilerde makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen araçlar kullanılmayacak, bu amaçla yapacakları gezilerde, protokol icabı olan karşılama ve uğurlamalar ile törenler yapılamayacak, resmi ziyafet verilemeyecek.

  Bu dönemde Başbakan ve bakanlar seçimle ilgili çalışmalarında ve konuşmalarında 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri Hakkındaki Kanun hükümlerine bağlı olacak.

  Başbakan, bakanlar, milletvekilleri ve adayların seçim propagandasıyla ilgili yapacakları gezilere hiçbir memur katılamayacak.

  Seçim propaganda dönemi 11 Haziran Cumartesi Saat 18.00'de bitecek. Seçim yasakları ise oy verme günü 12 Haziran saat 24.00'de sona erecek.
   
 2. betül

  betül Yeni Üye

  YSK bazen 1 saat geriye alabiliyor seçim sonuçlarının açıklanmasını.
   
 3. kayra

  kayra Yeni Üye

  Çok heyacanlıyım acaba şu an sandıklarda kim önde :)))
   
 4. denizz

  denizz Yeni Üye

  Çok heyacanlıyum bir an önce akşam olsada sandıklar açılsa.
   
 5. buse

  buse Yeni Üye

  Doğuda sandıklar teslim edilmeye başladı aslında sonuçlarda kısmen biliniyordur ama gözler YSK'da.
   
 6. nilüfer

  nilüfer Yeni Üye

  Türkiye genelinde şu ana kullanılan oyların yüzde 7.25'i sayıldı. Şu anda bizlere ulaşan rakamlar çok çarpıcı...

  Sonuçları YSK'nın yayın yasağını kaldırmasından sonra hemen sitemizde'de görebileceksiniz...
   
 7. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  televizyondan izlediğim kadarıyla bu seçimlerde sonuçlar değişik çıkabilirmiş. çok meraklıyım 12 haziran seçimlerini hangi parti kazanacak bakalım
   
 8. Murat

  Murat Yönetici

  17:00 de biter sanırım mevsimsel olarak değişkenlik gösterir.
   

Blog' dan Haberler

 • Gretchen Röehrs İle Meyve Sebze Modası Yazar Goksel. Gretchen Röehrs isimli tasarımcıya aie ve meyve ile sebzelerden yapılmış moda tasarımları oldukça dikkat çekiyor. İntagramda paylaştığı fotoğraflarla yepyeni bir stil geliştirmiş olan Gretchen...
 • Havalı görünmek istiyorsan bunları giyeceksin Yazar Goksel. Giyim tarzı dış görünüşünüzün en önemli etkenidir. Ne kadar güzel olursanız olun yada ne kadar yakışıklı olursanız olun doğru kıyafetler üzerinizde değilse ortamda pekte parlamazsınız. Giydiğiniz...
 • 2016 Yılbaşı Hediye Önerileri Yazar Goksel. Evet yeni yıl geliyor herşey süperde hediye alınacak çok kişi var unutmayın. Peki 2016 yeni yılı için kime ne hediye alacağınızı düşündünüzmü. Ben düşünmedim açıkcası ve kafam iyice karışık....
 • Souq 28-29 Kasımda Karaköy’de Yazar Goksel. Souk Karaköy her ay farklı konsept ile kurulan bir pazar desek doğru olur sanırım. 28-29 Kasım‘da ise Souq Karaköy el yapımı işler temasıyla kurulacak. Kendi dallarında profesyonellerin işlerini...
 • Misophonia Hastalığı Nedir ? Yazar Goksel. Aslında Misophonia hastalığı hakkında eminimki çok az kişinin bilgisi var. Hayatta bir çok yerde belki günde onlarca kez karşılaştığımız ağız şapırdatma, sakız patlaması, sakız çiğnenirken çıkan...

Çevirim İçi Misafirlerimiz

 1. okuroglufatos
Toplam: 223 (üye: 1, misafir: 157, bot: 65)