Sağlıklı Beslenme Önerileri

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Dünya nüfusunun bir çoğu dengesiz ve yetersiz beslenme sonucu birtakım hastalıklarla mücadele etmektedir. Bu da dünyanın en çok karşılaştığı obezite sorununu gündeme getirmektedir.

Yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme çocuklarınız açısından önem arz etmektedir. Çocuklarınızın yetersiz ve dengesiz beslenmesi birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmanıza sebep olduğu gibi bedensel ve zihinsel gelişim bakımından da geriliğe sebep olmaktadır. Çocukluk döneminde kazanılan beslenme alışkanlıklarının yaşam boyu sürdüğünü düşünerek onlara en sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanımına yardımcı olmalısınız.

Sürekli büyüme süreci içerisinde olan çocuklar cinsiyet, genetik yapı, çevresel faktörler, sosyo ekonomik etmenler, kültür ve gelenekler gibi etmenlerle büyüme süreci etkileşim göstermektedir. Kalıtsal ve çevresel etmenleri gözetim altına alarak çocukların sağlıklı, huzurlu ve verimli yarınları için zemin hazırlayabilirsiniz. Okulda ve ailede yeterli beslenme alışkanlığına sahip olunmaması - öğün atlama, şeker ve tuz bakımından ağır gıda tüketimleri, asitli içecek tüketimleri - sağlığı tehdit edici rol oynamaktadır.

Obezite riski ile karşı karşıya kalmamak adına öncelikle kahvaltı mutlaka yapılmalıdır. Süt içme alışkanlığı kazanılmalı; süt, peynir ve yoğurt gibi kalsiyum bakımından zengin besin tüketimlerinde bulunulmalıdır. Günde en az 8- 10 bardak su içmelisiniz. Tuz ve yağ içeriği yüksek besin tüketimleri ile obezite riskini arttırdığınızı unutmamalısınız. Temiz ve sağlıklı besin tüketimi tercihlerinde bulunmalısınız. Çiğ sebze ve meyveleri bol su ile yıkayıp tüketmelisiniz. Ellerinizi yıkmadan asla yiyecek tüketimi tercihinde bulunmamalısınız.

2. a

aydin10 Yeni Üye

Ben izmirde yaşıyoruö. Nail world güzellik merkezinde herbalife ürünleri ile tanıştım. hem tok kalıyorsunuz hemde kilo verebiliyorsunuz ayrıca ürünlerde çok lezzetli :)

3. a

aydin10 Yeni Üye

Nail world den geçen gün yine herbalife aldım. ve tartıda kilo verdiğimi görünce çok sevindim. bakalım ne kadar daha vereceğim :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş