Saç İçin Sinameki Otu Nasıl Kullanılır?

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

1. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Saç İçin Sinameki Kullanımı
    Saç İçin Sinameki Otunun Faydaları
    Saç İçin Sinameki Otu Nasıl Kullanılır?

Merhaba sevgili bayanlar bugünkü saç bakımı konumuzda saçlarınız için sinameki otunun faydalarından söz edicez Saç Ve Sinameki

Sinameki Nasıl Kullanılır?
    Yaprakları kaynatılıp çay gibi içilir. Sinameki çayı kabızlıkta kullanılır. Sirke ile kaynatılıp saç derisine sürülürse dökülmesini önler. Bu karışım egzama ve yaralara karşı da faydalıdır.
    • Sinameki Saçların çıkmasını sağlar, vücuttaki bitlere karşı faydalıdır. Devamlı baş ağrısına, uyuza, kaşıntıya, sivilcelere ve sara hastalığına karşı faydalıdır.
    • Kaynatılmış suyunu içmek, toz hâlinde olarak içmekten daha iyidir.
    • Bir defada toz halinde olanından üç dirheme (96.gram) kadar kaynatılmış olandan ise beş dirheme 16 gram kadar içilebilir.
    • Eğer sinameki ile beraber menekşe çiçeği ve çekirdeği çıkarılmış kızıl üzüm kaynatılırsa daha faydalı olur.

2. F

Fıstık Yeni Üye

Sinameki otunu genelde kabızlık problemi olanlar kullanıyor

3. S

Su pErİsİ Misafir

sinameki otnu saclrm için kulndm we hızla uzamsna gürlesmesine tanık oldum gercektende cok faydalı bır bıtkı bayanlar..
    otu kaynatıp suyunu saclrma uyguladm ne kdr cok yaprsnız okdr cabk uzar :):eek:

4. M

Muhibbi Yeni Üye

saç dökülmesine ve kabızlığı önlemede çok etkilidir

5. M

Misafir Misafir

6. M

Misafir Misafir

Saçlara nasıl kullanıyosunuz acaba ?

7. M

Misafir Misafir

ne kadar sürede saçlarda uzama meydana geliyor ?

8. M

Misafir Misafir

arkadaşlarrr, sinameki otunu kaynatıp suyu biraz ılıyınca içine bi tatlı kaşığı badem yağı ve bimeks ampül katıp saçınıza sürün. 1 saat sonra yıkayın. gerçekten faydasını görceksiniz. ben denemedim ama arkadaşım denedi ve gözle görülür fark oluştu. ama 1-2 kere yapıp pes etmeyin 1 aydan sonra etkisi hızla görünüyo. ben de saçlarımı kestirdim ve şimdi pişmanım uzatmaya çalışıyorum yarın denicem size yine yazarımm :)))

9. M

Misafir Misafir

yaa ben de saçlarımı kestirdim omuzlarımda felan ama önceden çok uzundu kaç senedir hep uzun kullanıyodum çok yıprandığı için kestirdim.ama artık sağlıklı uzamasını istiyorum ve de hızlı.sinameki kürünü yapacağım ama emin değilim.kullanan varsa yardımcı olabilir mi lütfen?

10. E

Elif Dilara Yeni Üye

sinameki otunu bağırsaklar için kullanıyorlar lakin saça kullanıldığını hiç duymamıştım

11. N

Neslişah Yeni Üye

sinameki otu bağırsakları tembelleştiriyor saçlara umarım öyle bir etki yapmıyordur:)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş