Saç Bakım Ürünleri ve Saç Sağlığı

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

1. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Saça bakım yapayım derken kimi kimyasal maddelerden yapılmış ürünlerden yararlanırken saçlarımızı ne kadar yıprattığımızı fark etmeyiz. Saç köpüğünü sık kullanmaya başladığım sıralar saçlarımın sık döküldüğünü fark etmeye başladım ve bu ürünlerin ne kadar çok dökülmeye başladığını fark ettim. Bunun sonunda saç bakımı yaparken dikkatli davranmak gerektiğini ve saç bakım ürünü seçimi konusunda hassas davranmak gerektiğini fark ettim. Öncelikle saç spreyi kullanımlarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.
    Dikkatsiz kullanımlarla saçlarda çok fazla dökülme ve kırılma meydana gelmektedir. Saç telleri sert olarak tarandığı zaman kırılmalar meydana gelmektedir. Eğer saçınıza perma yaptırmak istiyorsanız saçınızın rengi açılmadan yaptıracağınız perma saç tellerinizde zedelenmelere yol açar. Saçlarda krepe uygulaması yapmak da saçın parlaklığını yitirmesine sebep olmaktadır. Saçınıza sık sık şekil veriyorsanız fırçadan yararlanabilirsiniz. Saçınızın zarar görmesine sebep olan unsurlar arasında toz, duman, kuru sıcak, fazla güneş ya da soğuk rüzgar yer almaktadır.

Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş