Rüstem Paşa Ozan Güven

Konu, 'Yerli Diziler' kısmında Sosyete tarafından paylaşıldı.

1. S

Sosyete Yeni Üye

_

Muhteşem Yüzyıl Rüstem Paşayı Oyanayan Kim
    Ozan Güven Rüstem Paşa

Ozan Güven, Osmanlı döneminde Vezir-i azamlığa dek yükselerek dönemin en önemli siyasetçilerinden birisi haline gelen Rüstem Paşa olarak izleyicinin karşısına çıkacak.

Yapımını TİMS Productions, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Yılmaz Şahin’in yazdığı, yönetmenliğini Yağmur ve Durul Taylan’ın yaptığı, “Muhteşem Yüzyıl” 3. Sezonunda da Star Tv ekranlarında yine izleyicisini ekran başına kilitleyecek. Dekoru, prodüksiyonu, oyuncu kadrosuyla Türk televizyon tarihinde önemli bir yer edinen dizi kadrosuna Ozan Güven’i de dahil etti.

Devşirme kökenli bir devlet adamıyken hırsı, fırsatçılığı ve tüm sinsiliği ile Hürrem Sultan’la yakın bağlar kurmuş ve Mihrimah Sultan’la evlenip, damat olarak saraydaki yerini sağlamlaştırmış Rüstem Paşa’yı canlandıracak olan Ozan Güven, “Muhteşem Yüzyıl’da Rüstem Paşa rolünü kabul etmemin birçok sebebi var. Yapımcısı Timur Savcı “İkinci Bahar”dan beridir tanıdığım bildiğim ve güvendiğim biri olması, yönetmenler Yağmur-Durul Taylan ile tekrar bir araya gelme isteğim, hikayenin her noktasında Meral Teyzem’in izinin olması ve tabii ki oyuncu kadrosuyla zaten fazlaca düşünmeme gerek kalmadı. İşin doğrusu Rüstem Paşa’nın iktidar için yaptıkları kanımı donduruyor, tarihi değiştiren, ahırcı başı olarak başladığı saray macerası sadrazamlığa kadar yükseliyor. Böyle bir karakteri oynamak benim için çok heyecanlı olacak. 2012 yılında da kaftan giyip Topkapı Sarayı’nda dolaşmanın hoş bir deneyim olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

2. Murat

Murat Yönetici

Rüstem paşa rolüne de yakışıyor gerçekten

3. K

Kurban Yeni Üye

Ozan Güven'in oyunculuğu hakkında söylenebilecek en ufak bir olumsuzluk bulamıyorum

4. S

SeWenteraweex Misafir

Siz ilerleyen bölümlerde Rüstem Paşanın entrikalarını görün.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş