Ramazan 2011 Fitre Miktarı

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında dindare tarafından paylaşıldı.

1. d

dindare Yeni Üye

Diyanet İşleri 2011 fitre miktarı ne kadar
    2011 ramazan fitre miktarı ne kadar
    Ramazan 2011 fitre tutarı

Diyanet İşleri Başkanlığı, önümüzdeki Ramazan ayında fitre miktarını 7.50 lira olarak belirledi.

Ülkenin sosyo

2. Murat

Murat Yönetici

Diyanet fitre miktarı 2011
    Diyanet işleri 2011 fitre miktarı

Diyanet İşleri Başkanlığı, önümüzdeki Ramazan ayında fitre miktarını7.50lira olarak belirledi.

Ayrıca alınan kararda, bu miktarın, asgari miktar olduğunun, sadaka-i fıtırda verilecek meblağ konusunda bir üst sınırın olmadığının hatırlatıldı. Bu hususta ideal olanın, herkesin kendi hayat standartlarına göre asgari günlük gıda harcamalarına denk düşecek bir meblağın vermesi tavsiye edildi.

Söz konusu meblağın, gıda gibi ayni olarak veya para şeklinde nakdi olarak ödenebileceği açıklandı.

3. cemre

cemre Yeni Üye

7.5 lira bir tütün parası bir aileye yardım etmek bu kadar kolay.

4. i

irem Yeni Üye

düz hesap 10 tl ile bu iş biter:)

5. A

Aslı Yeni Üye

diyanet fitre miktarı 2011
    Diyanet işleri 2011 fitre miktarı

Diyanet İşleri Başkanlığı, önümüzdeki Ramazan ayında fitre miktarını7.50lira olarak belirledi.

Ayrıca alınan kararda, bu miktarın, asgari miktar olduğunun, sadaka-i fıtırda verilecek meblağ konusunda bir üst sınırın olmadığının hatırlatıldı. Bu hususta ideal olanın, herkesin kendi hayat standartlarına göre asgari günlük gıda harcamalarına denk düşecek bir meblağın vermesi tavsiye edildi.

Söz konusu meblağın, gıda gibi ayni olarak veya para şeklinde nakdi olarak ödenebileceği açıklandı.

6. p

pozell Yeni Üye

İremcim ne kadar güzel söylüyorsun alt limit 7.5 zaten sen istersen 75 tl ver canım hayırlı sahurlar :)

7. b

bluesim Yeni Üye

Fitremi illa Bayram sabahımı vermeliyim? yoksa her hangi gün verebilirmiyim. Birde SMS ile yardım yapınca fitre olarak kabul edilirmi?

8. t

turna Yeni Üye

Niyetinizde fitrenizi SMS ile bağışlamak varsa Ramazan ayı icinde her hangi bir günde fitrenizi minumum belirtilen 7.5 tl üzerinden verebilirsiniz. Bayram Namazında genellikle verirler ancak daha öncesinde ihtiyaç sahiplerini tespit edip vermek eftal olarak görünüyor. Allah fitrenizi kabul etsin.

9. K

Kayıtsız Üye Misafir

Bence de alt sınır 7.5 tl ama fitrenin açılımı oruçlu bir kimsenin sahur ve iftarda karnının doyurulması dmektir.Takdir edersinizki bu gün bir kişi normal zamanda bile bir vakitte 10 liradan aşağı doymaz .Allah her türlü bedeni mali ibadetlerimizi kabul buyursun .

10. t

tatlıbela Yeni Üye

Ramazan ayında verilen fitreyi bu sene afrikaya göndermenizi rica ediyorum. O çocukların durumu çok kötü açlıktan ölen 30.000 cocuk var onlardan bir tanesi bizim çocugumuzda olabilirdi. 7.5 tl hiç birler 10 milyon insan 1 sms atsa 75.000.000 tl yapar ve bu bir çok ihtiyacı giderir.

11. i

irem Yeni Üye

Pozellcim ben cok güzel söylerim zaten:)

12. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

ben 2011 fitremi somaliye gönderdim. 7,5 x 30 yaptım. herkesden en az 1 mesaj bekliyoruz.

13. s

szwagier Misafir

bizde yani belcikada en az fitre 10 euro

14. Murat

Murat Yönetici

30 TL yapar buda ekonominin ne kadar üst düzeyde olduğunu gösterir.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş