Pilot Olmak İçin Hangi Bölüme Gitmek Gerekir

Konu, 'Her Telden' kısmında snowboard tarafından paylaşıldı.

1. Pilot Olmak İçin Hangi Okula Gidilir,

Pilot Olmak İçin Ne Yapılır,

4yıllık bir üniversiteyi bitirdikten sonra THY Academy için pilot adayı alımı olduğunda başvuru Yapılır
    Toefl pbt den belli bir puan alınması gerekiyormanızı Daha sonra psikomotor testi yapılır..test sonrası başarılı olmuşsanız Almanyaya DLR testine gönderirler.DLR testinden belli bir puan alanlar pilot olmaya uygundurlar

THY da birde mülakata girilir..ve Mülakat sonrası eğitime başlanır.
    Bu eğitim 14ay sürer.. Eğer başarıyla bitirebilirseniz
    THY de pilot olarak direk işe başlarsınız.THY de sanırım 15yıl çalışma zorunluluğu var ..

Not: Bilgisayar veya Makine mühendisliği Mezunuysanız Avantajınız Çok daha Fazla Olur...
  2. Misafir

Misafir Misafir

boklar sizi amlar vajinalar penisler sikler birazcık daha bilgi verin sıçmıklar
  3. Pilot olmayı çok istemiştim ama olmadı :(
  4. Misafir

Misafir Misafir

Kabin memuru ayda kaç tl alıyor
  5. 4yıllık bir üniversiteyi bitirdikten sonra THY Academy için pilot adayı alımı olduğunda başvuru Yapılır
    Toefl pbt den belli bir puan alınması gerekiyormanızı Daha sonra psikomotor testi yapılır..test sonrası başarılı olmuşsanız Almanyaya DLR testine gönderirler.DLR testinden belli bir puan alanlar pilot olmaya uygundurlar
  6. pilot olmak hiç kolay birşey değil
  7. kaptan pınar

kaptan pınar Misafir

ben pilotum hemde kaptan yani çok iyiyim 4 yıl üniversite okuduktan sonra edirneye giderek pilotluk sınavına girdim ve kazandım yani test gibi birşey yaptılar ilk önce harbiyeliydim sonra ünvanlar sayesinde kaptan oldum şuan 5500 euro alıyorum yardımcı pilot ise 4000-5000 tl arası alıyor;)hvj
  8. Misafir

Misafir Misafir

liseyi nerde okudugun ve hangi bölümü okudugun fark ediyormu bütün siteler farklı şeyler söylüyo gerçekten bilen cevaplasın
  9. Misafir

Misafir Misafir

Bilgisayar veya Makine mühendisligini okumak daha mı avantajlı ne olur bilen söylesin

10. Misafir

Misafir Misafir

ya lütfen biraz daha bilgi verin:mad:
  11. mürsel

mürsel Misafir

Bilgisayar veya Makine mühendisligini okumak pilot olmak için daha çok avantaj sağlıyorlar
  12. Misafir

Misafir Misafir

merhaba bende pilotum ve verilen bu bilgilerden hepsi yanlış öncelikle istanbul kuleli askeri havacılık bölümüne gittim belli testler yapıldı koşma,mekik vb... bu testleri geçdikten sonra resmen öğrenciliğe adım atmış oluyorsunuz.ve basarıyle askeri havacılığı bitirdikten sonra 14yıl askeriyede pilotluk yapmak zorundasın ama yapmayada bilirsin yapmadığın süre içerisinde tazminat ödemeniz lazım ben askeri havacılığı bitirince thy gittim ve pilot olduğumu söyledim thyde çalışmak istediğimi söyledim ve beni bi teste soktular sürüşümü beğendiler ve tamam dediler askeriden ayrıldım ve tazminatımı thy ödedi üstüne maaş da aldım şuan thyde çalışıyorum...BİLGİLERİNİZE...:)
  13. Pilot olabilmek istiyorsanız zorlu bir süreç sizi bekliyor demektir
  14. Misafir

Misafir Misafir

Pilot Çok İstiyom Şuan Okuyom Ve 4 Senelik Üneversite Kazanırım İnş Alah Nasip Ederse Pilot Olacağım Çok İstiyom Pilot Olmayı Ne Gerekiyorsa Yapacağımm :rolleyes:
  15. Misafir

Misafir Misafir

KAPTAN PINAR ben de pilot olmak istiyorum ama BEN 8. SINIFA GİDİYORUM BUNUN İÇİN HANGİ LİSEYE GİTMELİYİM SBS DEN KAÇ PUAN ALMALIYIM:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
  16. alooooooooooo

alooooooooooo Misafir

bilgi yassanız ölürmüsünüz pilot okulları ile ilgili
  17. 2144546487555

2144546487555 Misafir

çooooooooooooooooooooook güzel
  18. 2144546487555

2144546487555 Misafir

bence yanlış davranış uşağım hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaahahahaha
  19. Pilot olmak oldukça maliyetli bir işlem gerektiriyor doğrusu
  20. mahoni

mahoni Misafir

125 bin tl ile olabilirsin pilot

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. pilot olmak için hangi bölüm

,
  2. pilot olmak için hangi lise

,
  3. pilot olmak için hangi okullara gitmek gerekir

,