Penguenler Hakkında Bilinmeyenler

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

1. d

denizfeneri Yeni Üye

Penguenler oldum olası çok sevimli hayvanlar olarak bilinmektedir. Hele yavrularının sevimlilikleri göz ardı edilemez. Bu hayvanları sırf merakımdan araştırdım ve çok ilginç özelliklerini keşfettim. Sizlerde bunlardan birkaçını öğrenmek istemez misiniz?
    *Penguenlerin nefesleri çok kuvvetlidir. Bu hayvanlar çok kuvvetli nefes gücüne sahip canlılar grubunda yer almaktadırlar. Tek nefeste su altında ortalama 20 dakika kadar yüzebilmektedirler.
    *Peki penguenlerin saatte 25 km hızla yüzebildiklerini biliyor muydunuz? Ben ilk okuduğumda bu kadar hızlı yüzebilme yetenekleri olduğuna çok şaşırdım.
    *Penguenler eksi 50 dereceye kadar varan soğukluğa dayanabilmektedirler. Bu soğuklukta bile ayakları asla üşümez.
    *Erkek penguenlerin sırf yavrularını korumak için 65 gün boyunca hiçbir şey yemeden ayakta durmalarına ne demeli? Son derece şaşırtıcı değil mi?
    *3 katlı kürke sahip olduklarından dolayı fazla üşümezler ve birbirlerine yaklaşarak vücut ısılarını 20 dereceye kadar çıkarabilmektedirler.
    *Büyük gövdelerini taşıyan küçük ayakları kutuplarda kilometrelerce yürüyebilme yeteneğine sahiptir.

2. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Bu kadar özelliği olduğunu bilmiyordum gerçekten.Ayrıca çok sevimli hayvanlar ve yürüyüşlerine bayılıyorum.:)

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Katiliyorum sonuna kadar :) Cok cok sevimliler yuruyuslerine bende bayiliyorum herseyleri cokta tatli :) Cok soguk mevsimlerde yasamasalar gidip onlarla beraber yasiyacam o derece :D

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş