Panik Atağa Zemin Hazırlayan Faktörler

Konu, 'Panik Atak' kısmında denizz tarafından paylaşıldı.

1. d

denizz Yeni Üye

Hastalığa zemin hazırlayan faktörler

Kalıtım: Kalıtım, panik bozukluğun oluşumuna zemin hazırlayan önemli bir faktördür. Yani anne ya da babanızda panik bozukluk varsa, sizde de oluşma ihtimali yüksek demektir.
    Stres: Hayatının uzunca bir dönemini stres yükü altında geçirenlerde panik bozukluk oluşma riski artar.
    Alkol ve sigara: Aşırı derecede nikotin ve alkol alımı ile uyarıcıların kullanımı panik bozukluk oluşma riski artırır.
    Hayat tarzı: Bedensel zindeliğin azalması ve az uyku da panik atağın oluşumuna zemin hazırlayan faktörler arasındadır.
    Bedene aşırı dikkat: Kendi bedenine normalden fazla dikkat eden kişiler daha çok endişelenirler.
    Yaşantılar: Yaşanan bir kayıp ya da alınan bir ölüm haberi sonrası, özellikle ölüm nedeni kalp hastalıkları ise kişilerde bu konuya karşı olan hassasiyet artar.

2. Netice

Netice Yeni Üye

Stres bence her hastalığın sebebi. Benim annem stres sonucu panik atak oldu.

3. Sabır

Sabır Admin Yetkili Kişi

Stres bence bahane, neyin stresi, bence altında yatan faktörleri araştırmak en doğrusu.

4. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Stres cok kötu birsey. Eger bir insan stres yasiyorsa aninda cözum uretmeye calismali.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş