Pandalar ve Özellikleri

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

1. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Pandalar memeliler sınıfında yer alan etçil hayvan grubunda yer alan çok sevimli bir hayvandır. Şimdi belki neden pandaları sizlere anlattığımı merak ediyorsunuz. Pandaları Dünya Çocuk Günü ile etkinlik yaparken Çinlilerin yaşadıkları yerde en çok pandalar yaşar bilgisinden yararlanarak anlatmaya karar verdim. Bücürlerimle beraber pandaların resimlerine bakarken ne kadar sevimli olduklarını görünce dayanamadım ve kendimi bilgisayar başında buldum.
    Panda yavruları büyük pandalara göre çok küçüktür. Doğduklarında yaklaşık 100 gram olan küçük pandalar 2 saatte bir emzirilmek zorundadırlar. Pandalar yavrularını ilk doğdukları zamanlar asla yalnız bırakmazlar; ya ön ayaklarının üzerinde ya da ağızlarında taşıyarak daima yanlarında taşırlar. Pandalar yürümeye 3 aylıkken başlarlar. Pandalar bambu yemeyi çok severler. Bambunun sertliğine son derece dayanıklı dişleri bulunmaktadır. Yetişkin olan pandalar genel olarak yalnız yaşamayı tercih ederler ve günün yaklaşık 14 saatini bambu yiyerek geçirirler. Çok hızlı yemek yiyen pandalar bambu haricinde balık ve küçük hayvan türlerini yemeyi tercih ederler. Ön ayak bileklerinin kemikleri son derece güçlü olan bu hayvanlar yiyecekleri bitkiyi ön ayakları ile sımsıkı tutmaktadırlar. Bu hayvanlar utangaç oldukları için insanların oldukları yerlerde fazla durmak istemezler. Pandaların nesli tükenmeye başladığı için 4 Şubat Dünya Pandalar Günü ilan edilmiştir.

Ekli Dosyalar:

2. i

ilayda Yeni Üye

Çok tatlı hayvanlar yaa. Ancak pandaların neslinin tükenecek olması çok üzüntü verici bir durum.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

En az penguenlere ilgi duydugum kadar ilgi duydugum bir hayvan turudur Pandalar'da. Cok fena sevimli ve tatlilar, gucum olsa kucagimda tasiya tasiya yetistirrim birkac panda :) :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş