Özgüven Nasıl Kazanılır?

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Özgüven önemli bir kişisel özellik olup hayatta karşılaştığımız sorunlarla mücadele etmemizi ve zorluklara dayanmamızı kolaylaştırır. Özgüven kazanma sürecinde yaşamın önemli zorlukları ile mücadele etme deneyimi kazanırız. Özgüven insana güç verir; insanın hayata karşı enerjisini arttırır; ve insanı hayata karşı çaba göstermeye özendirmektedir. Başarımızla gurur duyarız; ve keyif alır hale geliriz.

Yaşama özgüvenli bir şekilde yaklaşmak ve bu durumu sürdürmek önemlidir; ama özgüven duygusu aşırı olduğu zamanlarda bu durum kendimize ve etrafımızdakiler de zarar verebilmektedir. Bu durumu da unutmamak gerekir.

Özgüven duygusuna sahip değilsek işleri yapabilme yeteneğimizin var olup olmadığı konusundan emin olamayız. Özellikle önceden hiç yapmadığımız bir iş ile karşı karşıya kaldığımız zaman endişe duyabiliriz. Karar vermemiz, insiyatifli davranmamız ya da yeniş insanlarla iş yapma gibi durumlarla karşı karşıya kaldığımız zaman rahatsız ve huzursuz oluruz.

Aşırı güven duyduğumuz zaman ise sınırlarımız olduğunu kabul etmediğimiz gibi yeteneklerimiz hakkında gerçekçi olmayan düşüncelere kapılırız. Üzerimize aşırı yük bindiği gibi her zaman iş yapamayız. En iyi bildiğimiz düşünceleri göz ardı edip bize yardım etmek isteyenlerin yardım taleplerini reddederiz.

Özgüven duygusuna sahip olmak hedeflerimizin peşinden giderken bize güç vermektedir. Başarılarımızla rahatlık ve doyum hissini yaşama bu duygu ile geçekleşir.

2. Orko

Orko Bilgi Sihirbazı.

Öz güven sahibi olabilmek için sağlam bir çocukluk geçirmek ve eğitim unsurlarını tamamlamak gerekiyor.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Öz guven hayatta cok önemli bir faktör gercekten. Genel olarak kucuklukten gelen birsey ancak tabii ki hayatin her yasinda özguven gelistirilebilir. Ancak kucukluk cok önemli bu konuda.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş