Özel Güvenlikçilerin İstihdamı Bitiyor

Konu, 'Haberler' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

1. ender

ender Yeni Üye

Savcı Mehmet SELİM'in şehit edilmesi ile özel güvenlik firmaları ve özel güvenlik görevlileri tartışma konusu olmuştur. Özel güvenlik sertifikası alan kişilerin yaklaşık 1 milyonu aştığı; 280 bin kişininde aktif olarak görev aldığı tespit edilen gerçekler arasındadır. Özel güvenlik sertifikası alıp çalışan ama işini sağlıklı yapmayan bir çok kişi bulunmaktadır. Bu durum özel güvenlik görevlileri ile ilgili bazı değişikliklerin yapılacağı konusunu gündeme getirmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron olarak adlandırılan özel güvenlik firmalarına bağlı özel güvenlik elemanları artık istihdam edilmeyecektir. Kurumlar kendi istekleri doğrultusunda özel güvenlik birimleri oluşturacaklardır.
    ozel_guvenlikcilerin_kamuda_istihdami_bitiyor_h524924_3523d.jpg
    Polisliğe geçiş gerçekleştirilebilecek. Güvenlik elemanı olup yaş, eğitim ve fiziki yeterlilikleri yerinde olan kişiler sınava girerek Emniyet Teşkilatına katılabilecekler. Polisliğe başvuru kriterleri bulunan bu kişilerin üniversite mezunu olmaları gerekiyor. Sınavı geçtikten sonra 1 yıl polis eğitim merkezlerinde eğitim alabileceksiniz.

Korum memurluğu konusunu da gündeme gelip polislik dışında bir memurluk düşünmeniz durumunda koruma memurluğu - stadyum, üniversite, hastane- yapabileceksiniz. Koruma memurları illa silahlı olacak diye bir kaide olmayacak. Silahsız yerine şok tabancası ile çalışan koruma memurları da olacak. Bu konular gündeme geldiği zaman özel güvenlik firmalarının birçoğunun kapanacağı düşünülüyor.

2. Murat

Murat Yönetici

Savcıyı şehit edenleri hala destekleyen sözde vatan severler aklıma geldi.

3. k

kennytran Yeni Üye

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş