Osman Sınav / Yönetmen (d. 1956, Denizli)

Konu, 'Yazarlarımız' kısmında sare tarafından paylaşıldı.

1. s

sare Yeni Üye

1975 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümünü bitirdi. Ardından 1977 yine aynı okulun Uygulamalı Sanatlar Yüksek Okulu Tekstil Dizaynını tamamladı. 1979 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Sinema Televizyon Enstitüsü bölümünden mezun oldu.

1979 ile 1980 yılları arasında Man Ajans Metin Yazarlığı yaptı. 1980 ile 1984 yılları arasında Grafika Lintas Reklam Yazarlığı ve Creative Grup Başkanlığı görevini yürüttü. 1984 yılında Sinegraf Film Yapım/Yönetim Ltd. Şti.'ni kurdu.

TV reklam filmleri, reklam kampanyaları, TV filmleri, TV dizileri ve Sinema için filmler yönetti ve birçok başarılı yapıma imza attı.

1993 Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film dalında Yalancı filmi ile 3.lük ödülü almıştır.

Yapımları:

* Kapıları Açmak, 1992

* Ekmek teknesi, 2002

* Kurtlar Vadisi, 2003-2004

Yönettiği Yapımları:

* Yarına Gülümsemek, 1991

* Kapıları Açmak, 1992

* Süper Baba, 1993

* Yalancı, 1993

* Melek Apartmanı, 1995

* Sıcak Saatler, 1998

* Mavi Düşler, 1998

* Gerilla, 1998

* Deli Yürek, 1999

* Deli Yürek: Bumerang Cehennemi, 2001

* Ekmek teknesi, 2002

* Kurtlar Vadisi, 2003-2004

* Acı Hayat, 2006

<div>

Karanlık, bir ışıkla dehşet verir aslında çünkü yalnız kalamazsın gölgen vardır yanında <br />Yalnızım yapayalnız hayat yolunda belki arkamdan gelenler var ama bakmazlarbana , beni güldürün ama ağlarım ben bedenim alışmış ne de olsa <br />Yalnızlık gülümser ekşi ekşi suratıma ben yalnızken ve ağlarken demekki yalnız değilmişim kendimi yalnız sanırken <br />Kötümser bir şekilde bakan yok bana karanlık bakar ama o iyidir aslında çünkü düşünme fırsatı verir insana..<br />[img width=263 height=125]http://img231.imageshack.us/img231/5916/adszen5rg6.jpg[/img]

2. r

rodali Yeni Üye

açıklamalarından ve yaptığı diziden dolayı nefret cinayeti işleyecek olanlar, gün geldiğinde kendisini de en koyu "karanlıklara" itecektir.

ayrıca referandumda evet oyu kullanacağını açıkladı diye sezen aksuyu linç eden "ilerici" kitle şimdi neredeler acaba? yoksa, durun tahmin edeyim kılıç günü dizisini mi izliyorsunuz? [SUP]*[/SUP]

3. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Osman Sınav gelmiş geçmiş yönetmenlerin içinde tek benim gözümde

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş