Oruçluyken Gusül Abdesti Nasıl Alınır?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında absa tarafından paylaşıldı.

1. a

absa Yeni Üye

Orucluyken ihtilam oldugunda nasıl abdest alınır? Oruçken Gusül abdestini nasıl almalıyız? Oruc tutarken gusül gerekirse nasıl abdest almalıyım?

2. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

abdest almakla ilgili bir video ekledim buyrun. ama oruçluyken abdest kuralları değişiyormu bununla ilgili bilgi verebilirmisiniz

3. Murat

Murat Yönetici

Oruçluyken ağza ve boğaza yani genize su kaçmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Oruç iken gusül yani boy abdestine ihtiyac duydugunuzda orucunuza hiç bir şey olmaz hemen kalkılır bildiginiz gibi gusül abdesti alınır. Buradaki denge agıza ve genize su kaçırmamak bunun icinde agız çalkanalır ve bogaza dogru inmez gargara olayı. Bununla ilgili ilmi açıklamaları ihtiyaç duyulması halinde ekleyebilirim.

4. M

Misafir Misafir

Allah razı olsun. ama allah bilir yinede.

5. M

Misafir Misafir

eger oruclu ıken sadece bısey ızlenıp vedı sıvısı akarsa kısı ne yapmalı ?

6. Murat

Murat Yönetici

Oruçluyken birşey izlemeniz zaten sıkıntı.. Burada Orucun özünden uzaklaşılmış oluyor. Normalde şehvetle olmayan durumlarda iç giysiler degiştirilip normal namaz abdesti alınır diye biliyorum. Ancak burada şehvet olup olmadıgını siz daha iyi bilirsiniz. Neyi ne şekilde izlediginiz önemli. Lütfen Ramazan boyunca bu tür izlemlerden uzak durunuz.

1 kişi bunu beğendi.
  7. a

avrupali Yeni Üye

Gusul abdestini biliyordum fakat burada ince ayrintisiyla daha bilgi verici sekilde anlatilmis, tesekkur ederiz.

8. K

KadeRrRr Misafir

Selamun aleyküm... Bilgileriniz için çok teşekkürler. Çok aydınlatıcı oldu bizler için ama benim aklıma 1 şey takıldı...! Kadın Oruçlu iken gusül abdesti aldığı zaman avret mahalini yıkarsa ve su kaçıp kaçmadığına emin olmazsa orucu bozulurmu?

9. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

kadın oruçlu iken neden gusül abdesti alsın ki ?

10. i

irem Yeni Üye

Gusul Abdesti alırken bahsedildigi gibi genize su kaçmassa problem yok. Bide Göksel beyin dediği gibi oruçlu iken neden gusul abdesti alınsın.

11. M

Misafir Misafir

Oruçlu zamanında eğer hayızsan ve bitmişse ne zamana kadar gusul abdesti alınır.

12. M

Misafir Misafir

Gusül abdesti alınırken burna derinlere kadar su çekilmesi gerekiyor burdan genze kacabiliyor ne yapmamızı önerirsiniz (oruç bozulmasın diye)

13. n

nesli Yeni Üye

Tabiki Gusul abdesti alınır öyle bir durumda ama söylenildiği gibi boğazımıza su kaçırmamalıyız

14. M

Misafir Misafir

Allah razı olsun Orucken Gusül anlatımı icin

15. Şaban

Şaban Yeni Üye

Oruçluyken gusul dolaşmak gunah degıl mı hem orucumuz kabul olmaz kı

16. M

Misafir Misafir

boy abdesti alırken kulağı da yıkamak gerek mecbur. Bozmaz dimi orucu ?

17. M

Misafir Misafir

KardeşLer Ben Oruclu olduğumu unutup P*rn* izledim (yıldız yerine o koyun) Neyse İşte Oruclu olduğumu Unutup İzledim Ama ÖZel Bölgeme Dokunmadım Ve Bir KAç Damla sıvı Geldiğini Gördüm Orucum Bozulurmu ? Lütfen yardımcı olun

18. M

Misafir Misafir

OruÇken kusul abtestİ nasil alinir

19. O

Okan Misafir

Namaz abdesti alırken ağza su alınmasından sonra ağzımızda kalan nemlilik orucumu bozar mı acaba ? Sonuçta bir miktar su ağzımın içerisinde kalıyor.

20. N

Naime Yeni Üye

aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ederim

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş